NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Batala neosvojiva tvrđava, Ponikve uspjele što je do jučer uspio samo SOŠK 1919., prekinule pobjednički niz prvaka!

28. travnja 2022. - 20:05

Ne ide Hajduku 1932. na stonskoj Batali, pa ne ide. Stoji, nije opet izgubio, ali jedino na njoj nije uspio ostvariti pobjedu ove sezone, a imao je dvije prilike. Prvo na prvom gostovanju ove sezone 1:1 kad ga je ugostio SOŠK 1919., a sad 2:2 kad su ga dočekale Ponikve.

U zaostaloj utakmici 13. kola domaćin je nakon prvog poluvremena imao pogodak prednosti. Branimir Gašpar Ledinić je svladao iskusnog, 47-godišnjeg Gorjana Stipkovića na vratima sastava iz Vela Luke u 44. minuti. U nastavku preokret, Hajduk 1932. je izjednačio pogotkom Damira Druškovića u 61. minuti, a poveo u 80. minuti kad je mrežu Ponikava zatresao Gordan Andreis, koji je devet minuta prije ušao u igru umjesto Igora Žuvele. Ipak, pet minuta poslije tog vodećeg pogotka Hajduka 1932., a pet minuta prije kraja utakmice kapetan domaćih, Hrvoje Franković je 'izbio' lideru dva boda svojim sedmim prvenstvenim pogotkom ove sezone. Tako je prekinut pobjednički niz sastava iz Vela Luke, koji je između dva gostovanja u Stonu nanizao trinaest pobjeda!

Hrvoje Franković, kapetan Ponikava (slika iz arhive, protiv Enkela u Popovićima kad je igrao za SOŠK 1919.)

Tonči Vlašić

Hajduk 1932., koji je i dalje jedini neporaženi sastav lige (četrnaest pobjeda i dva remija), već je osigurao prvo mjesto, te povratak u veći rang, Prvu županijsku ligu.

Nogometni klub Hajduk 1932. (Vela Luka)

Igralo se ovog četvrtka još na Lastovu gdje je Omladinac bio bolji od SOŠK-a 1919. sa 6:0. Samo jedan pogodak je viđen u prvom poluvremenu zaostale utakmice 15. kola, strijelac u 5. minuti bio je Daniel Žarković, koji je pogodio i u 60. minuti. Dva pogotka je postigao i Ante Pavličević, koji je mrežu sastava iz Stona tresao u 51. i 54. minuti, a to su po jednom uspjeli Leone Katić (57. minuta) i Stjepan Ivelja (81. minuta).

1. Hajduk 1932. 44 boda / 16 utakmica (70:12), 2. Grk (oduzeta dva boda) 31 bod / 16 utakmica (46:23), 3. Putniković 28 bodova / 15 utakmica (34:27), 4. Omladinac 17 bodova / 15 utakmica (34:23), 5. NA Libertas 26 bodova / 16 utakmica (32:24), 6. Ponikve 17 bodova / 16 utakmica (24:34), 7. Faraon 17 bodova / 16 utakmica (25:37), 8. Enkel 16 bodova / 16 utakmica (29:43), 9. SOŠK 1919. 12 bodova / 16 utakmica (21:45), 10. Rat 6 bodova / 16 utakmica (14:61).