NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

BARJAK I DALJE NA TRSTENICI Ivan Kordić srušio Župu dubrovačku usred Čibače

13. listopada 2019. - 22:15
Orebić Zorana Sliškovića je uzeo sva tri boda u Čibači te zadržao vrh. Ivan Kordić je postigao oba pogotka za momčad s Trstenice u gostujućem uspjehu 2:1. Nakon prvih 45 minuta Orebić je vodio s 2:0. U nastavku je domaćin pritiskao, uspio prepoloviti prednost i imao je prilike za izjednačenje, ali daleko je više prilika imao Orebić za još uvjerljiviju prednost. I to kakve prilike. Ivan Kordić je prvi put pogodio u 27. minuti, a drugi put u 39. minuti. Kristijan Prkut je bio strijelac za Župu dubrovačku u 56. minuti.

Bez pobjednika u Vela Luci gdje se na pogodak čekalo 80 minuta. Tada je domaćin slavio. Hrvoje Gugić je zatresao mrežu ONK Metković, koji je izjednačio u 90. minuti. Metkovski 'crveno bijeli' čestitali su na pogotku Josipu Plečašu.

Na Grudi bez pogodaka prvih 45 minuta, a u nastavku četiri i sva četiri u mreži gostiju. Slaven je protiv ŠD Smokvica ostvario prvu pobjedu ove sezone. Goran Obradović je bio dvostruki strijelac. U 47. minuti je pogodio za 1:0, a u 65. minuti za 3:0. Kapetan Đuro Trković je u 62. minuti pogodio za 2:0, a Toni Mostahinić u 75. minuti postavio konačni rezultat. U 11. minuti Slaven je imao kazneni udarac, ali Ivan Pulić nije pogodio, točnije, istaknuo se Ivan Korunić, vratar ŠD Smokvica.

Susjedski ogled u Gabrilima između Croatije i Konavljanina pripao je domaćinu, aktualnom prvaku, koji je poveo već u 2. minuti pogotkom Damira Hodžića. Konavljanin je izjednačio u 34. minuti pogotkom Pera Opušića. Croatia je do pobjede stigla s dva pogotka u nastavku. Josip Zadro u 52. i Ivica Obad u 68. minuti su bili strijelci. U 68. minuti oba sastava su ostala s desetoricom – isključeni su Domagoj Ljubišić (Croatia) i Boženko Bender (Konavljanin).

Drugi susjedski ogled odigran je u Krvavcu. Maestral je stigao do prve pobjede. S 3:2 je dobio Gusar iz Komina, koji je vodio s 2:0 pogotcima Neda Vlahovića u 2. i 10. minuti. U 40. minuti Maestral je pogotkom Iva Šutala iz kaznenog udarca postigao svoj prvi pogodak, a u nastavku još dva za preokret i tri boda. Dario Barbir je u 60. minuti izjednačio na 2:2, a Darko Jerković u 67. minuti pogodio za konačnih 3:2.

Žrnovo odavno nije imalo bolji start. Bez poraza je nakon 4. kola. Sokol je također odlično krenuo u novu sezonu. Bio bez primljenog pogotka, naravno, i bez poraza uoči gostovanja kod Žrnova. Prvi put se ove sezone mreža Sokola zatresla već u 3. minuti utakmice u Žrnovu. Uspjelo je to Domagoju Čuli. Deset minuta poslije kazneni udarac za domaćina, koji nije realiziran. U 18. minuti 17-godišnji Toni Skokandić je pogodio za 2:0, a David Jurić u 50. minuti iz kaznenog udarca za 3:0. Ni tu nije bio kraj serije domaćina. U 63. minuti Antonio Ivanković je strijelac za 4:0. Sokol je u 70. minuti pogotkom Iva Kovačevića uspio ublažiti poraz.

SEMAFOR 4. KOLO
Nedjelja, 13. listopada, Vela Luka
: Hajduk 1932. – ONK Metković 1:1, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić 1:2, Gruda: Slaven – ŠD Smokvica 4:0, Gabrili: Croatia – Konavljanin 3:1, Žrnovo: Žrnovo – Sokol 4:1, Krvavac: Maestral – Gusar 3:2.
1. Orebić 10 bodova (10:7), 2. Žrnovo 8 bodova (9:4), 3. Croatia 8 bodova (7:4), 4. ONK Metković 7 bodova (9:4), 5. Sokol 7 bodova (3:4), 6. Hajduk 1932. 6 bodova (7:4), 7. Gusar 4 boda (9:6), 8. Župa dubrovačka 4 boda (4:4), 9. Slaven 4 boda (5:7). 10. Maestral 4 boda (7:11), 11. Konavljanin 1 bod (2:7), 12. ŠD Smokvica 1 bod (4:14).

5. KOLO
Nedjelja, 20. listopada, Komin: Gusar – Hajduk 1932., Gruda: Sokol – Maestral, Čilipi: Konavljanin – Žrnovo, Smokvica: ŠD Smokvica – Croatia, Orebić: Orebić – Slaven, Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka.

24. travanj 2024 06:55