NogometTREĆA HL - JUG |

BALDO CICIJELJ TRI POGOTKA Drugima tri pogotka dovoljna za tri boda u 7. kolu, a GOŠK Dubrovniku 1919. ni za jedan!

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
30. rujna 2020. - 18:21
Tri gola je GOŠK Dubrovnik 1919. postigao u gostima protiv OSK-a u Otoku, ali je doživio treći poraz ove sezone, i to treći u nizu jer je domaćin četiri puta bio uspješniji od dubrovačke obrane.

Sva tri pogotka za momčad s Lapada postigao je Baldo Cicijelj. S prva dva pogotka svog najboljeg striojelca je izjednačio na 2:2, a trećim pogotkom poravnao na 3:3, i to iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti prvog poluvremena. U nastavku jedan pogodak domaćina, niti jedan GOŠK Dubrovnika 1919.

NEPORAŽENI JADRAN LUKA PLOČE!!!

Preostala tri županijska (treće)ligaša, koja su igrala u 7. kolu, također su postigla po tri pogotka, ali su za razliku od GOŠK Dubrovnika 1919. ostvarili uspjeh. Pločani su najuspješniji županijski sastav. Jadran Luka Ploče je u svom šestom nastupu stigao do četvrte pobjede, a ne zna za poraz. Sad je s 3:0 nadigrao kod kuće Vodice. Marko Musulin je pogodio u 29. minuti za 1:0, a u završnici za 2:0 Abel Kalfić u 80., dok je konačni rezultat potpisao Ivan Dulaj u drugoj minuti sudačke nadoknade.

BŠK Zmaj je s 3:2 slavio u gostima kod Kamena, a Neretva istim rezultatom kod kuće protiv Hrvatskog viteza.

Blatski 'crveni': Frank Žanetić je u 33. minuti izjednačio na 1:1, Abdoul Karim Bara u 70. minuti je doveo BŠK Zmaj u vodstvo. Kamen je izjednačio u 82. minuti, a 'crveni' su za pobjedu pogodili u prvoj minuti sudačke nadoknade. Za konačnih 3:2 strijelac je bio Ivano Čepo.

Neretva je pak gubila na svom terenu s 1:0 i 2:1. Domagoj Kuran je bio dvostruki strijelac. Izjednačio je na 1:1 u 20. minuti, a za pobjedu 3:2 naciljao u 77. minuti. Duje Medak je bio strijelac drugog pogotka za metkovski sastav, i to je pogodio u 43. minuti za 2:2.

SEMAFOR 7. kolo
Srijeda, 30. rujna, Hrvace
: Hrvace – Urania 2:0, Otok: OSK - GOŠK Dubrovnik 1919. 4:3, Split: RNK Split – Uskok 4:0, Ivanbegovina: Kamen – BŠK Zmaj 2:3, Ploče: Jadran Luka Ploče – Vodice 3:0, Makarska: RNK Zmaj (M) – Sloga 2:0, Metković: Neretva – Hrvatski vitez Posedarje 3:2, Unešić: Zagora – Primorac (BNM) 1:0, slobodan je Neretvanac.

POGLEDAJTE TABLICU!
1. Hrvace 15 bodova / 7 utakmica (12:6), 2.Jadran Luka Ploče 14 bodova / 6 utakmica (16:3), 3. Zagora 13 bodova / 6 utakmica (12:10), 4. Uskok 12 bodova / 7 utakmica (9:6), 5. BŠK Zmaj 11 bodova / 6 utakmica (13:9), 6. RNK Split 11 bodova / 7 utakmica (12:10), 7. RNK Zmaj (M) 10 bodova / 6 utakmica (7:6), 8. OSK 9 bodova / 6 utakmica (12:10), 9. Neretvanac 9 bodova / 5 utakmica (7:6), 10. Hrvatski vitez Posedarje 8 bodova / 7 utakmica (8:9), 11. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova / 6 utakmica (9:10), 12. Primorac (BNM) 7 bodova / 7 utakmica (7:9), 13. Kamen 7 bodova / 7 utakmica (12:15), 14. Neretva 6 bodova / 5 utakmica (9:12), 15. Urania 3 boda / 5 utakmica (3:10), 16. Sloga 2 boda / 6 utakmica (3:10), 17. Vodice 2 boda / 6 utakmica (4:14),