NogometTREĆA HL - JUG |

5. KOLO NIJE ZA PET Prvi izgubljeni bodovi pločanskog Jadrana, prvi poraz blatskih Zmajeva, a Neretvi ne ide, pa ne ide...

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
20. rujna 2020. - 00:01
Zatresla se prvi put mreža blatskog Zmaja ove sezone, i to ne jednom, već četiri puta. Neće pamtiti po dobru gostovanje kod OSK-a, povratnika u trećeligaško društvo, koji je do 5. kola bio bez pobjede, ali i bez poraza. Naime, OSK je u prve tri utakmice nove sezone odigrao tri puta neodlučeno, a BŠK Zmaj je imao dvije pobjede i jedan remi te pogodak razliku čistih 6:0.

Jadran Luka Ploče je i dalje lider, i dalje je neporažen, ali nije i dalje sastav sa stopostotnim učinkom. Odigrao je kod kuće 1:1 protiv Hrvatskog viteza iz Posedarja, povratnika među trećeligaše. Pločanski sastav je poveo u 13. minuti - Ivan Raič je bio strijelac. Gosti su izjednačili u 49. minuti nakon čega je domaćin nizao prilike. Najveću je imao u 86. minuti. Marka Musulina je u kaznenom prostoru gostiju na nedozvoljen način zaustavio Luka Klanac. Raič je izveo kazneni udarac, ali umjesto mreže zatresao je gredu. I nakon toga je domaćin imao priliku za pobjedu, ali opet nije išlo.

Jadran Luka Ploče foto: Denis Jerković / CROPIX

Bez pobjednika u Pločama - 1:1 - Marin Romić (Jadran Luka Ploče) i Mateo Šušak (Hrvatski vitez Posedarje) foto: Denis Jerković / CROPIX

Neretva je prošle sezone uoči prekida dobila s 2:0 Uskok kod kuće, međutim, bila je to tek njena druga pobjeda u osamnaest utakmica ne završene sezone. Držala je čvrsto začelje tablice. Nova sezona, prvo problemi unutar momčadi s koronom, te je Neretva do danas odigrala dvije utakmice. Prije sedam dana je izgubila u Makarskoj od RNK Zmaj s 2:1, a sad kod kuće od Zagore sa 4:1 iako je na odmor otišla s vodstvom 1:0 (Duje Medak u 28. minuti). Gosti su prvi pogodak postigli u 64. minuti, drugi u 69., a treći i četvrti u 88. odnosno prvoj minuti sudačke nadoknade.

Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919. su suparnici u Opuzenu u nedjelju, 20. rujna. Utakmica počinje u 16.30 sati. Neretvanac pobjeda kod kuće (Sloga 1:0) i poraz u gostima (Uskok 3:0). Zbog problema s koronom unutar momčadi odgodio je dvije utakmice. GOŠK Dubrovnik 1919. dvije pobjede i jedan remi ove sezone, te s nizom od dvanaest utakmica bez poraza. Zadnji je doživio u Hrvacama 23. studenog 2019. godine u predzadnjem kolu jesenkog dijela sezone 2019./20.

SEMAFOR 5. kolo
Subota, 19. rujna, Hrvace:
 Hrvace – Uskok 0:2, Otok: OSK – BŠK Zmaj 4:1, Split: RNK Split – Vodice 1:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – Hrvatski vitez Posedarje 1:1, Makarska: RNK Zmaj (M) – Primorac (BNM) 2:1, Metković: Neretva – Zagora 1:4, nedjelja, 20. rujna, Opuzen: Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919., Ivanbegovina: Kamen – Sloga, slobodna je Urania.

1.Jadran Luka Ploče 10 bodova / 4 utakmice (13:3), 2. Zagora 10 bodova / 5 utakmica (11:10), 3. Uskok 9 bodova / 4 utakmice (7:2), 4. BŠK Zmaj 7 bodova / 4 utakmice (7:4), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova / 3 utakmice (4:2), 6. RNK Zmaj (M) 7 bodova / 4 utakmice (5:5), 7. RNK Split 7 bodova / 5 utakmica (5:7), 8. OSK 6 bodova / 4 utakmice (8:5), 9. Hrvace 6 bodova / 4 utakmice (5:4), 10. Hrvatski vitez Posedarje 5 bodova / 5 utakmica (5:6), 11. Primorac (BNM) 4 boda / 5 utakmice (5:7), 12. Kamen 3 boda / 3 utakmice (4:6), 13. Neretvanac 3 boda / 2 utakmice (1:3), 14. Sloga 1 bod / 2 utakmice (2:3), 15. Vodice 1 bod / 3 utakmice (2:6), 16. Neretva bez boda / 2 utakmica (2:6), 17. Urania bez boda / 3 utakmice (1:7).