NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

3. KOLO Opet teško nastradali Maestral, Sokol i Jadran, Slaven za deset s Deranjom na klupi, Croatija opet dobila, a da nije primila pogodak

4. listopada 2020. - 18:43
Kao i u 1. kolu, tako i u 3. kolu, tri golijade, i u sve tri su opet teško nastradali Maestral, Jadran Smokvica i Sokol. U prvom kolu su izgubili s po 6:2, a sad ponovno šestica u mreži Sokola i Jadrana, i to čistih 6:0, dok je Maestral prošao još gore. Slaven ga je na svojim Gnjilama dobio sa čak 10:0.

Ivo Mostahinić, Zoran Curić i Đuro Trković su postigli po dva pogotka, a po jedan Paulo Vukić, Ivan Pulić, Goran Obradović i Antonio Miljak. Maestral je u 85. minuti ostao bez desetorice. Zbog grubog prekršaja isključen je Mirko Petković. Na poluvremenu je bilo 4:0. Slavena je skupa s Antunom Šmanjkom, koji je igrač / trener, vodio po prvi put s klupe i Zvonimir Deranja, legendarni 'Bili'.

Jadran Smokvica je u 3. kolu poražen u Orebiću od istoimenog domaćina, koji je u 1. kolu sa 6:2 dobio Sokola, koji je sad izgubio u Gabrilima od Croatije, koja je preuzela vrh. Jedina je nakon 3. kola na maksimalnom učinku, i jedina koja u 270 minuta nove sezone nije primila niti jedan pogodak. Sastav trenera Frane Lojića ima čistih 12:0 uz napomenu kako je u prva dva kola bio gost, i to u 1. kolu Gusara u Kominu. Protiv Sokola, ogled je prikupio na tribine Svetog Martina oko 300 gledatelja, pogađali su za Croatiju Borna Tikvica, Petar Vlahutin, Pero Ševo, Vlaho Grbešić, te dva puta Domagoj Ljubišić.

Konavljanin, koji je držao vrh nakon 2. kola zahvaljujući boljoj pogodak razlici u prvih 180 minuta sezone od Croatije, izgubio je prve bodove. Poražen je u Metkoviću od ONK Metković s 1:0. Jedan od dva najzanimljivija ogleda kola odlučio je iskusni Dragan Brečić iz kaznenog udarca u 77. minuti. ONK Metković je uz Croatiju jedina momčad bez poraza (dvije pobjede i remi), te je preskočila Konavljanin, i drži drugo mjesto.

I drugi ogled u Dolini Neretve je bio u središtu zanimanja. Gusar je stigao do prvih bodova protiv Župe dubrovačke, kojoj je to prvi poraz. U Kominu je prvi pogodio Jure Vladimir. Bio je to prvi pogodak Gusara ove sezone. Igrala se 13. minuta. U 34. minuti kazneni udarac za goste, kojeg je realizirao kapetan Župe dubrovačke Velimir Kajba. Na kraju je pogodio i kapetan Gusara, Nedo Vlahović, i to u 82. minuti za konačnih 2:1. Gusar je već u 4. minuti ostao bez trenera. Renato Ćopo, koji je u zapisnik utakmice zaveden kao fizioterapeut, isključen je zbog vrijeđanja suca Emila Tomaševića, koji je pokazao ukupno osam žutih kartona od čega pet domaćim igračima.

Korčulanski ogled na zapadnoj obali između Hajduka 1932. i Žrnova završio je bez pobjednika, 1:1. Poveo je domaćin pogotkom Ivana Maričića u 8. minuti. Žrnovo je izjednačilo iz kaznenog udarca. Jerko Šeparović je bio precizan s bijele točke.

PET KOMADA IVANA KORDIĆA U 3. KOLU, PLUS ČETIRI U PRVA DVA KOLA

Za kraj - Ivan Kordić. Protiv Jadrana iz Smokvice u pobjedi 6:0 postigao je čak pet pogodaka. Pogađao je u 13., 22., 51., 84. i 86. minuti. Njegov brat Ante Kordić je bio strijelac za 3:0 u 35. minuti. Ivan Kordić je prvi topnik lige s devet pogodaka!

SEMAFOR 3. kolo
Nedjelja, 4. listopada, Gruda
: Slaven – Maestral 10:0, Metković: ONK Metković – Konavljanin 1:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Žrnovo 1:1, Orebić: Orebić – Jadran 1929. 6:0, Komin: Gusar – Župa dubrovačka 2:1, Gabrili: Croatia – Sokol 6:0.

1. Croatia 9 bodova (12:0), 2. ONK Metković 7 bodova (8:3), 3. Slaven 6 bodova (13:3), 4. Orebić 6 bodova (14:6), 5. Konavljanin 6 bodova (9:4), 6. Župa dubrovačka 4 boda (5:4), 7. Gusar 3 boda (2:5), 8. Sokol 3 boda (4:12), 9. Jadran Smokvica 3 boda (4:13), 10. Hajduk 1932. 2 boda (2:3), 11. Žrnovo 2 boda (2:4), 12. Maestral bez boda (2:20).