KošarkaEUROLIGA

VELIKA POBJEDA TOMIĆA I EKIPE Barcelona dobila prvaka usred Moskve i osigurala doigravanje!

27. veljače 2020. - 21:48
Barcelona je ostvarila sedmu uzastopnu pobjedu u Euroligi, ukupno dvadesetu, i to je slavila usred Moskve protiv izravnog konkurenta i aktualnog prvaka, CSKA s 82:80. Nikola Mirotić je 0,4 sekunde prije kraja pogodio za pobjedu, kojom je momčad iz Blaugrane potvrdila nastup u doigravanju za prvaka. Ima omjer pobjeda i poraza 20/6. Još se samo lider, Anadolu Efes, može pohvaliti kako je siguran za nastup u doigravanju.

Mirotić je protiv CSKA ubacio najviše - 23 koša, Cory Higgins 17, Brandon Davies 16, dok je Ante Tomić za 19 minuta postigao 2 koša, pogodio je jedan od tri šuta iz igre, ali je skakao (7) i asistirao (3). Uz to je imao jednu ukradenu loptu. CSKA je predvodio Daniel Hackett sa 17 koševa.

Barcelona je bolje otvorila utakmicu (7:0 i 18:9). U drugoj četvrtini CSKA je imala tri puta plus 7 (33:26, 36:29 i 38:31). Na kraju treće četvrtine Barcelona je imala tri koša viška (63:60). U posljednjoj 72:68 za domaćina, a tri minute poslije 76:72 za Barcelonu kad je bilo dvije minute i 45 sekundi prije kraja, Točno osam sekundi prije kraja Brandon Davies je ubacio oba slobodna bacanja za prednost Barcelone 80:77. CSKA je izjednačio tricom Mike Jamesa 5,4 sekunde do kraja. Međutim, i to malo vremena je bilo dovoljno Mirotiću da pogodi za slavlje Barcelone.

Anadolu Efes, koji je u 26. kolu slavio s 99:86 u Berlinu protiv Albe (utakmicu je sudio Sreten Radović pred 9.342 gledatelja), vodi s omjerom pobjeda i poraza 23/3. Osim Barcelone 20/6 ima i Real Madrid, ali on matematički još nije potvrdio doigravanje. Maccabi je četvrti s 18/8, peti je CSKA sa 17/9, šesti Panathinaikos ima 14/12...

Barcelona je u 27. kolu, 4. ožujka, gost Albe.
19. travanj 2024 08:16