KošarkaEUROLIGA |

UNIKS DUGO, DUGO VODIO U SINAN ERDEM ARENI Prvak Europe uspio u nastavku zaustaviti Dubrovčanina, te stići do prve pobjede

21. listopada 2021. - 23:47

Mario Hezonja je u prvom poluvremenu vukao svoj Uniks na gostovanju kod aktualnog prvaka, Anadolu Efesa. Na odmor je sastav iz Kazanja otišao s pet koševa viška (37:32). Dubrovčanin je u tih prvih 20 minuta bio prvo ime utakmice. Postigao je 9 koševa, nitko više od njega, imao tri skoka, te dvije asistencije.

Pred kraj treće četvrtine imao je Uniks 7 koševa viška (51:44, najveću prednost je imao u drugoj četvrtini - 35:27), vodio je i u zadnjoj četvrtini s 53:47, ali nakon toga je serijom 9:0 domaćin preokrenuo rezultat u svoju korist. Vrlo brzo je Anadolu Efes imao sedam koševa viška (67:60, potom i 69:62). Uniks nije uspio izaći iz minusa...

Hezonja je zaustavljen u nastavku. Igrao je ukupno 28 minuta. Utakmicu je zaključio s 13 koševa (treći strijelac momčadi, po 16 su ubacili Brown i Canaan), šutom iz igre 4 od 9, dok je pogodio 4 od 6 slobodnih bacanja. Imao je 7 skokova (prvi skakač), 5 asistencija (prvi asistent)...

Uniks ima pobjedu i četiri poraza, Anadolu Efes je stigao u 5. kolu do prve pobjede. Bez poraza su samo Milano i Barcelona s tim što sastav iz Blaugrane ima utakmicu manje. U 6. kolu, 27. listopada, Uniks dočekuje Baskoniju, koja ima polovičan učinak i utakmicu manje.

25. travanj 2024 10:52