KošarkaDOBAR, BOLJI, ANTE TOMIĆ

Tri dana nakon što je ponio laskavi naslov MVP kola u Endesa ligi, Dubrovčanin sjajan i u Eurocupu

16. studenog 2021. - 22:57

Prva četvrtina utakmice 5. kola skupine 'A' Eurocupa u Badaloni između Joventuta i Morabanc Andorre 23:20, a Ante Tomić u dresu domaćina 2/2 šut iz igre, 2/2 slobodna bacanja, 3 skoka, asistencija, blokada. Tako je Dubrovčanin otvorio utakmicu. Proveo je 7 minuta u prvoj četvrtini na parketu u kojoj je postigao 6 od 11 prvih koševa Joventuta.

Dubrovčanin je u posljednjem prvenstvenom nastupu, pobjedi protiv Zaragoze 74:68 odigrao sjajno drugo poluvrijeme. Španjolski mediji ističu kako je u drugih 20 minuta postigao 18 od ukupno 24 koša, kako je utakmicu zaključio sa šutom iz igre 9 od 11 (82%) te savršenim 6 od 6 iz slobodnih bacanja (100 %). Imao je 4 skoka, 2 asistencije i 5 primljenih prekršaja, valorizacija 36. Tomić je osmi put u karijeri ponio laskavi naslov MVP kola u Endesa ligi.

Tri dana poslije te sjajne izvedbe, nova odlična igra. Nakon dvije četvrtine bilo je 53:36 za Joventut protiv Morabanc Andorre: Tomić je gotovo 13 minuta na parketu, a učinak: 14 koševa, 4/4 šut za dva, 6/6 slobodna bacanja, 4 skoka, 4 asistencije, blokada, valorizacija 23...

Nakon treće četvrtine 78:57 za Joventut – Tomić 18 minuta na parketu, učinak: 18 koševa, 6/6 šut za dva, 6/6 slobodna bacanja, 4 skoka, 7 asistencija, blokada, valorizacija 30...

Tomić nije ulazio u igru u zadnjoj četvrtini. Završilo je 90:80 za Joventut, koji je lider skupine s omjerom pobjeda i poraza 4/1. Isti učinak ima Lokomotiv Kuban, ali slabiju koš razliku. Moranbanc Andorra je sad na 3/2, Partizan ima utakmicu manje i učinak 3/1, itd.

U 6. kolu, 8. prosinca, Joventut ide u Litvu, gost je Lietkabelis Panevezysa, koji ima 2/2 i utakmicu manje (gost je Partizana u srijedu, 17. studenog).

24. travanj 2024 19:12