KošarkaPREMIJER LIGA (Ž)

Sudarili se prvi i zadnji: Ragusa kod Orke poput orkanskog nevremena. Ne sjećamo se kad je dubrovačka ekipa imala ...

25. veljače 2023. - 18:39

Nova stotka Raguse, koja je sa 106:48 nadigrala Orku u Zagrebu, te u 17. kolu stigla do svoje petnaeste pobjede. I dalje je lider Premijer lige, najvećeg ranga, i to s pobjedom više od Trešnjevke 2009. i Medveščaka, koji imaju po tri poraza, kao i Novi Zagreb, koji ima utakmice manje. KAŽL je peti s utakmicom manje i s tri pobjede manje od ekipe trenerice Cvetane Matić, koja je protiv Orke, ekipe sa začelja (2/15), prvu četvrtinu dobila s 32:12, na poluvremenu vodila s 56:21, a uoči zadnjih deset minuta imala plus 44 koša viška (78:34).

Ne sjećamo se kad je Ragusa imala četiri igračice u klubu ’20 i više’, a to se dogodilo ovaj put: Lea Hajdin 24 koša, a Lina Strilić, Nikolina Pavić i Ella Majstorović po 20! Zatim, tri igračice su imale dvoznamenkasti učinak izvan rubrike koševi: Carmen Miloglav 14, a Iva Todorić 11 asistencija, a Hajdin 10 koševa. Miloglav i Lucija Papić su postigle po 7 koševa, Todorić 6, a još je koš Orke pogađala Marija Pocrnjić (2 koša). Utakmicu je propustila Ana Vrsaljko, najiskusnija igračica. Matić još uvijek ne može računati na Romanu Stojanović, koja se oporavlja nakon operacije.

Majstorović je kod Orke bila bez promašaja iz igre (7 od 7), Pavić i Hajdin su najviše - po deset - puta pogađale iz igre koš domaćina (Hajdin 9 od 15 za dva, te 1 od 2 za tricu, a Pavić 10 od 14 za dva). Todorić je imala 9 skokova, Majstorović i Papić po 7, Strilić je imala 6 asistencija, Todorić 6 osvojenih lopti, a Strilić i Miloglav po 4... Sedam igračica je imalo dvoznamenkastu valorizaciju od čega jedna iznad 30 (Hajdin 32), ukupno pet iznad 20 (Majstorović 28, Todorić 25, Strilić 24 i Pavić 23)...

Još je pet kola do kraja ligaškog dijela. U idućem Ragusa dočekuje Pulu Moviter (subota, 4. ožujka). Zatim je gost Splita, pa dočekuje Novi Zagreb. U predzadnjem kolu je gost Medveščaka, a u zadnjem će ugostiti Šibenik.

Nakon toga kreće doigravanje za prvaka, a Ragusa u obranu naslova!

23. travanj 2024 19:12