SJAJNI DAMIAN LILLARD UBACIO 61 KOŠ Mario Hezonja i ekipa Blazersa skočili na osmo mjesto Zapada!

12. kolovoza 2020. - 07:16
Sjajni Damian Lillard je ubacio 61 koš za 134:131 pobjedu protiv Dallas Mavericksa, pogodio je 17 od 32 šuta iz igre od čega 9 trica iz 17 pokušaja, te svih 18 slobodnih bacanja, imao 8 asistencija i 5 skokova te je sad Portland Trail Blazers s 34 pobjede osmi jer je Memphis izgubio od Bostona 122:107, ostao na 33 pobjede te pao na deveto mjesto uoči zadnjeg kola. Deseti Phoneix Suns ima 33 pobjede kao i Memphis, dok je San Antonio Spurs na 32 pobjede, a on može na kraju do devetog mjesta.

Blazersi pak ukoliko dobiju Brooklyn u četvrtak osigurat će osmo mjesto što bi im  donijelo prednost u pretkolu doigravanja protiv devetog. Naime, osmi treba samo jednu pobjedu protiv devetog, dok deveti treba dobiti obje utakmice pretkola. Uspješniji iz pretkola igra u doigravanju za prvaka protiv lidera Zapada, a to su Lakersi.

Memphisu je suparnik u zadnjoj utakmici Milwaukee, lider ne samo Istoka, Phoneix, koji je jedini dobio svih sedam utakmica u nastavku sezone iza zatvorenih vrata na Floridi, igra protiv Dallasa, dok je San Antoniu suparnik Utah. Portland kad izađe na parket znat će rezultate suparnika. Memphis i Phoneix kreću u 13 sati po američkom vremenu, San Antonio u 15.30 sati, a Portland u 18 sati.

Carmelo Anthony je u uspjeh protiv Dallasa ugradio 26 koševa, 8 skokova i dvije ukradene lopte, Zach Collins 11 koševa i 8 skokova, Gary Trent Jr. 11 koševa, Hassan Whiteside 8 koševa i 8 skokova te dvije blokade, Jusuf Nurkić 6 koševa i 9 skokova, CJ McCollum 8 koševa i 4 skoka, dok je Mario Hezonja za 22 minute ubacio 3 koša, imao 5 skokova, 4 asistencije i ukradenu loptu, pogodio je 1 od 5 šuteva iz igre, te 1 od 2 slobodna bacanja, te što je važno, dok je bio na parketu, Blazersi su bili 7 koševa uspješniji od Dallasa. Hezonja je igrao i u posljednjoj četvrtini, kraj utakmice je dočekao na parketu. Dallas je vodio 130:127, a tad je Lillard, minutu i pol prije kraja, pogodio tricu s deset metara, i to je lopta od obruča otišla debelo u zrak iznad table, te se vratila i prošla kroz mrežicu na oduševljenje Blazersa.

Dallas je imao šestoricu dvoznamenkastih u napadu: najviše je ubacio Kristaps Porzingis (36 koševa), imao je dvojica koja su bila iznad 20 (Luka Dončić 25 koševa, 10 asistencija i 8 skokova te Tim Hardaway Jr. 24 koša, 4 skoka i 3 asistencije), ali ni to mu nije bilo dovoljno za uspjeh.

Whiteside je 59 sekundi prije kraja potpisao zakucavanjem nakon asistencije Lillarda vodstvo Blazersa 132:130, Dončić je 40 sekundi do kraja ubacio samo drugo slobodno bacanja (132:131), a CJ McCollum na drugoj strani oba slobodna bacanja 3,9 sekundi prije kraja (134:131 za Portland). Hardaway Jr. je pokušao izjednačiti tricom, odvesti utakmicu u produžetak, ali nije uspio...
18. travanj 2024 12:22