KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA |

ŠIBENIK JE VODIO U ZADNJOJ ČETVRTINI S PLUS ŠEST Košarka je igra u kojoj uvijek pobjeđuje Ragusa!

28. veljače 2021. - 18:40
Šibenik - Ragusa 64:70 foto: Nikša Stipaničev/CROPIX

Bilo je neizvjesno u Puli na startu Lige za prvaka, bilo je sad i u Šibeniku u 4. kolu, ali slika je na kraju utakmice ista – domaće košarkašice tuguju, a slavi dubrovačka ekipa. Ragusa je dobila i Šibenik, i to na Baldekinu sa 70:64, ostvarila 32. prvenstvenu pobjedu u nizu, i naravno – povećala/produžila i broj dana bez poraza, a sad je ta brojka 715 dana! Toliko je prošlo od 16. ožujka 2019. godine i zadnjeg poraza od Trešnjevke 2009. u Zagrebu.

Ragusa je serijom 10:0 povela u Šibeniku 10:3 u prvoj četvrtini, koju je dobila s 21:15. Imala je u dva navrata u drugoj četvrtini osam koševa viška, ali je na odmor otišla sa samo košem prenosti (33:32). U trećoj četvrtini Šibenik je okrenuo rezultat. Vodio sa 40:25, a s pet koševa viška dočekao je zadnju četvrtinu (55:50). Početkom posljednje četvrtine imao je najveću prednost – plus 6 (60:54), i tad je krenula dubrovačka ekipa. Napravila 13:1, te povela sa 67:61. Iako je Šibenik tricom 17 sekundi prije kraja stigao na tri koša zaostatka, Carmen Miloglav i Ivona Matić su bile mirne ruke, pogađale su slobodna bacanja, te potvrdile novi uspjeh.

TRIPLE DOUBLE - IVA TODORIĆ

Iva Todorić je bila po valorizaciji prvo ime Raguse na Baldekinu. Ostvarila je 'triple double': 10 koševa, 13 skokova i 11 asistencija. Carmen Miloglav je bila prvi strijelac dubrovačke ekipe sa 17 koševa, tome dodala 4 skoka, 4 asistencije, 3 ukradene lopte i blokadu. Ana Vrsaljko je ubacila 12 koševa, Josipa Silov 11, kao i Ivona Matić uz 7 skokova. Romana Stojanović je u pobjedu ugradila 7 koševa i 5 skokova, te Katarina Čagalj 2 koša i 3 skoka. Još je igrala Marija Pocrnjić, dok su u sastavu ekipe trenerice Cvetane Matić bile još Matea Beletić, Ella Majstorović, Ani Putica i Tea Ivanišević.

Ragusa je jedina ekipa prvenstva bez poraza, kako u prvom dijelu sezone, koji se igrao po skupinama i u kojem je dobila svih deset utakmica, tako i u Ligi za prvaka u kojoj su odigrana četiri kola.

1. Ragusa 4/0, 2. Medveščak 2/2, 3. Trešnjevka 2009. 2/2, 4. Pula Moviter 1/3, 5. Šibenik (utakmica manje) 1/2, 6. Mursa (utakmica manje) 1/2

U 5. kolu Ragusa u subotu, 6. ožujka, dočekuje Trešnjevku 2009.

15. travanj 2021 04:13