KošarkaPRVA LIGA (Ž)

SAVRŠENIH 15-0 U PRVENSTVU Ragusa projurila Višnjikom, već nakon prve četvrtine bila je na plus 21!

29. veljače 2020. - 13:19
Nije opet 'pukla' stotka, Ella Majstorović je u prvom dijelu pogodila 27 sekundi prije kraja za konačnih 101:60 protiv Zadra u Gospinom polju, jedinu prvenstvenu stotku dubrovačke ekipe ove sezone, ali je opet Ragusa nadigrala zadarsku ekipu, i opet je bila vraški blizu troznamenkastom učinku. Ovaj put u dvorani 'tri' u Višnjiku je slavila s 94:59 te je i dalje na savršenom učinku - dobila je svih 15 utakmica. Računajući i dvije pobjede ostvarene u Kupu 'Ružica Meglaj Rimac', natjecanju u kojem je izborila nastup na Final fouru i borbu za prvi trofej, ekipa trenera Braslava Turića ima ove sezone čistih 17/0!.

Zadar - Ragusa u Višnjiku? Ragusa je dvoznamenkastu prednost stekla već u 7. minuti (16:5), već na kraju prve četvrtine je imala 21 koš viška (29:8), plus 30 i više dohvatila je u 30. minuti (73:42).

Pobjedu u 15. kolu izborila je igrajući u sastavu: Marija Pocrnjić (2), Romana Stojanović (5, 5 skokova, 5 asistencija), Katarina Zarač (3), Ana Vojtulek (20, 18 skokova, 3 blokade), Ana Haklička (7), Matea Beletić (6), Iva Todorić (9, 9 skokova), Karla Kalajžić (6), Lorena Molnar (21, 9 skokova), Živana Janković (5 asistencija), Ani Putica (2) i Carmen Miloglav (13, 6 ukradenih lopti).

Iduće kolo, 7. ožujka, Ragusa dočekuje Plamen Požegu, a nakon toga pada odluka o broju 'jedan' u doigravanju. Ragusa je u Zagrebu, u pretposljednjem kolu lige, gost prvog pratitelja – Trešnjevke 2009., koja ima jedan poraz – i to iz prvog ogleda protiv Raguse. U Gospinom polju bilo je 80:54 za dubrovačku ekipu. U zadnjem kolu lige gost Raguse je Medveščak, branitelj naslova, koji ima tri poraza (oba puta poražen od Trešnjevke 2009., te od Raguse u Zagrebu).
20. travanj 2024 04:03