KošarkaKOŠARKA

REALU EL CLASICO Barcelona 0:15, pa 18:0, pa 11:0, pa 0:13...

15. studenog 2019. - 01:16
El Clasico odigran u 8. kolu Eurolige u Madridu pripao je domaćinu. Real je s 86:76 savladao 'najdražeg gosta' Barcelonu u rasprodanom Wiznik centru pred 12.729 gledatelja. 'Ludo' je bilo prvo poluvrijeme. Barcelona je tricom Nikole Mirotića povela s 3:2, a nakon toga 15:0 Real Madrida, koji je vodio u prvoj četvrtini u dva navrata sa čak 21 koš razlike (30:9 i 32:11). Gotovo? Ne, nije. Barcelona je u drugoj četvrtini napravila seriju, pazite sad - 18:0 te od 17:37 stigla na 35:37. Zatim je Real imao plus sedam (46:39), ali evo opet Barcelone, koja s 11:0 vodi s 50:46 te na odmor odlazi s plus dva (50:48).

Nastavak - računajući kraj druge četvrtine - Real je napravio 13:0, poveo 61:50, a u zadnju četvrtinu ušao sa sedam koševa viška (71:64). Barcelona se u posljednjoj četvrtini nije uspjela spustiti ispod sedam koševa minusa...

Ante Tomić je bio jedan od najzaslužnijih za povratak Barcelone nakon ružnog starta te njeno vodstvo na poluvremenu. Do poluvremena je ubacio 11 koševa bez promašaja (4/4 iz igre, te 3/3 slobodna bacanja). Na kraju, kad se podvukla crta, igrao je ukupno 19 minuta, postigao je 13 koševa (šut iz igre 4/7, slobodna bacanja 5/5), imao jedan skok i blokadu. Jedino je Nikola Mirotić bio uspješniji u napadu od njega u redovima Barcelone (19 koševa), ali po valorizaciji nije bilo uspješnijeg od Dubrovčanina. Real je predvodio Anthony Randolph sa 16 koševa i sedam skokova.

Barcelona je tako upisala drugi poraz, ima šest pobjeda, i dalje vodi, ali sad prvo mjesto dijeli s Maccabijem, Khimkijem, Anadolu Efesom i Armani Milanom. Pridružiti im se može CSKA Moskva ukoliko kod kuće u petak, 15. studenog, savlada Fenerbahče. Real Madrid je na učinku od pet pobjeda i tri poraza.

Sreten Radović je bio u 8. kolu glavni sudac utakmice u predgrađu Moskve u kojem je Khimki s 87:79 dobio Armani Milano.

U 9. kolu Barcelona u srijedu, 20. studenog, dočekuje Fenerbahče, a dva dana poslije, u petak, 22. studenog, u 10. kolu, u Blaugranu dolazi Maccabi.

FOTO Ante Tomić (Barcelona) i Walter Tavares (Real Madrid) u Wiznik centru u euroligaškom ogledu 2017. godine
19. travanj 2024 06:40