KošarkaVELIKO FINALE

Kakva pobjeda, kakvo otvaranje finalne serije, Ragusa ugasila Plamen usred Požege, evo je korak bliže obrani naslova!

1. svibnja 2022. - 20:38

RAGUSA VODI 1:0

Požega – Ragusa 62:79

POŽEGA Sportska dvorana 'Tomislav Pirc'. Gledatelja 250. Suci: Jelena Tomić, Goran Rogić, Darko Juraga. Opunomoćenik: Zoran Lojdl.

PLAMEN POŽEGA: Ivezić (18), Benić, Bunčić, Bašić, Maričević (2), Bošković, Kešljević, Lea Hrnić, Lana Hrnić (2), Berger, La Mama (31), Podrug (9). Trener: Vladimir Englman.

RAGUSA: Stojanović (17), Čagalj, Miloglav (18), Putica (3), Kujundžić, Todorić (21), Vrsaljko (14), E. Majstorović (6), Pavić, Ivanišević. Trenerica: Cvetana Matić.

Četvrtine: 21:18, 12:18, 12:25, 17:18

Ne zna Ragusa za poraz u finalnim utakmicama prvenstva Hrvatske, niti jednu još nije izgubila u povijesti. Istina, ovo joj je tek drugo finale, ali lijepa priča traje  i dalje. Prošle godine, u svom prvom finale doigravanja, čistih 3:0 protiv Medveščaka, a sad je dobila prvu protiv Plamen Požege, i to usred Požege. Napravila je željeno. Napravila je break, teniskim riječnikom oduzela 'servis' suparniku, koji je u doigravanje za prvaka ušao s najbolje pozicije.

Ragusa je i u polufinalu imala težak zadatak. Morala je slaviti u gostima, nisu joj samo pobjede kod kuće bile dovoljne jer je i Medveščak, suparnik u polufinalu, imao bolju startnu poziciju. Ide Ragusu, baš ide.

Samo početak nije bio dobar u Požegi, tu prvu četvrtinu dobio je domaćin s 21:18, ali okrenula je sve na svoju stranu Ragusa većč u drugoj četvrtini, na odmor otišla s tri koša viška (36:33), a u trećoj četvrtini 'ubila' je svaku nadu domaćina u uspjeh. Treću četvrtinu dobila je ekipa trenerice Cvetane Matić s 25:12, te imala 15 koševa viška uoči zadnjih deset minuta.

Tko je potegnuo najviše - Carmen Miloglav, Romana Stojanović, Iva Todorić i Ana Vrsaljko. Miloglav 18 koševa, 9 skokova i 10 asistencija, Stojanović 17 koševa, 6 skokova i 7 asistencija, Todorić 21 koš, 8 skokova i 4 asistencije. Vrsaljko 12 koševa i 5 skokova... La Mama je bila sjajna kod Plamen Požege (31 koš i 18 skokova, te 4 blokade), plus Jelena Ivezić (18 koševa i 7 asistencija), ali nedovoljno da zaustavi nalet Raguse, koja u lovu na tri pobjede, što donosi naslov prvaka, vodi s 1:0, te ima drugu utakmicu u svom domu!

19. travanj 2024 00:29