KošarkaLIGA ZA PRVAKA |

RAGUSA KUĆI PJEVAJUĆI Nije bilo lako, ali je slatko, Iva Todorić pogodila tricu za pobjedu, te je dubrovačka ekipa nastavila niz!

23. siječnja 2021. - 17:44
Iva Todorić (Ragusa) foto: Tonči Vlašić

Ragusa je točno 679 dana bez poraza, a za to vrijeme nanizala je 29 prvenstvenih pobjeda. Treći put je ove sezone svladala Pulu Moviter, peti put u zadnje dvije sezone, a treći put je od nje bila bolja u njenom domu. I dok je ove sezone kod kuće slavila sa čak 40 razlike, u oba ogleda u Puli nije lako stigla do pobjede, pogotovo sad na startu Lige za prvaka. Naime, gubila je šest sekundi prije kraja s 59:58, a tad je Iva Todorić gađala tricu i pogodila!

Na poluvremenu je Ragusa vodila s osam razlike (32:24). Pogađao je u prve dvije četvrtine samo kvartet: Ana Vrsaljko 10, Carmen Miloglav 8, te Romana Stojanović i Iva Todorić po 7. U nastavku je prva dala ruke kapetanica, Katarina Čagalj, koja je pogodila tricu, te je nastavila svoj niz – ovo je 29. utakmica u nizu u kojoj je pogodila najmanje jednu tricu!

Uoči zadnje četvrtine bilo je 44:37 za Ragusu, koja je četiri minute do kraja četvrte četvrtine imala 54:51, a nakon toga 6:0 Pule, koja je povela s 57:54. Miloglav je prekinula niz domaćina, Ella Majstorović vratila Ragusu u vodstvo (45 sekundi prije kraja, 58:57). Domaćin je 31 sekundu prije kraja stigao do spomenutih 59:58, koje je imao sve do šest sekundi prije kraja kad je Iva Todorić, sekundu prije isteka napada dubrovačke ekipe šutirala tricu!

Šut Raguse nije bio dobar. Svega 35 posto. Međutim, najvažnije je ostvareno. Todorić je bila nadomak 'triple double' (15 koševa, 7 skokova i 9 asistencija), a Vrsaljko je potpisala 'double double' (17 koševa i 10 skokova)...

U 2. kolu Lige za prvaka Ragusa dočekuje Medveščak, aktualnog prvaka.

1. KOLO Pula Moviter – Ragusa 59:61

PULA Dom sportova 'Mate Parlov'. Bez gledatelja.

PULA MOVITER: Krstić (15), Đukić (3), Bekvalac, Begonja (2), Perić, Borić (15), Trehub (6), Ramljak, Plavljanin (10), Schrauth (8).

RAGUSA: Pocrnjić, Stojanović (11), Čagalj (3), Miloglav (13), Beletić, Todorić (15), Vrsaljko (17), Majstorović (2), Putica, Ivanišević, Silov.

Četvrtine: 12:19, 12:13, 13:12, 22:17.

13. travanj 2021 18:49