KošarkaLIGA ZA PRVAKA |

RAGUSA ISPISALA POVIJEST - IGRAT ĆE U FINALU PRVENSTVA HRVATSKE Može li najveći uspjeh učiniti još većim?

27. ožujka 2021. - 16:25
Ana Vrsaljko, odlični centar Raguse - sa sedmicom kad se slavilo 700 dana bez poraza, a sad ta sedmima nakon Murse može dobro doć kao ilustracija sedme pobjede u kojoj je ona bila prvo ime dubrovačke ekipeTonči Vlašić

Gotovo je, gotovo! Ragusa je dobila Mursu u Gospinom polju s 84:53, stigla do sedme pobjede u osmom nastupu u Ligi za prvaka, te matematički dva kola prije kraja osigurala nastup u velikom finalu u kojem nikad nije igrala. Posljednja dva kola će odlučiti hoće li u odlučujuću bitku za najvrijedniji domaći trofej krenuti s prve ili druge pozicije. Ragusa ima sad dvije pobjede više od Medveščaka, koji je izgubio od Trešnjevke 2009.

Ekipi Cvetane Matić i Alme Majstorović sad treba samo jedna pobjeda za osigurati 'jedinicu'. Carmen Miloglav, Iva Todorić, Ana Vrsaljko, Romana Stojanović i ostate dubrovačke košarkašice u 9. kolu dočekuju Šibenik, a u posljednjem, 10. kolu, su gošće Trešnjevke 2009.

Sa Šibenikom predzadnje kolo Lige za prvaka igraju 17. travnja, a s Trešnjevkom 2009. 24. travnja. Hoće li protiv Šibenika na parket Gospina polja kapetanica Katarina Zarač izaći tog 17. travnja u ruci s prvim trofejom u povijesti dubrovačkog kluba? Naime, Ragusa u petak, 2. travnja, igra polufinale Kupa 'Ružica Meglaj Rimac' protiv Požege kod kuće, dok je veliko finale zakazano na neutralnom terenu, u nedjelju, 11. travnja. Mursa Osijek i Šibenik su suparnici u drugom polufinalu.

Dogovor Raguse
Tonči Vlašić

Ragusu je do uvjerljive pobjede protiv Murse povela sjajna Vrsaljko, koja je već u prvom poluvremenu ubacila 23 koša, koliko ukupno osječka ekipa. Stojanović je također bila dvoznamenkasta u napadu (10 koševa), Todorić i Miloglav su razigravale ekipu (Todorić na poluvremenu 4, a Miloglav čak 8 asistencija). Ragusa je utakmicu otvorila vodstvom 10:0, na poluvremenu je bila duplo bolja - 46:23... Na kraju plus 31 za Ragusu, a Vrsaljko 32 koša, 6 skokova i 4 asistencije.

Ragusa je pobjedu protiv Murse izborila u sastavu: Marija Pocrnjić (2), Romana Stojanović (10), Katarina Čagalj (3), Carmen Miloglav (5 koševa i 10 asistencija), Matea Beletić (2), Iva Todorić (12 koševa i 12 skokova, te 8 asistencija), Ana Vrsaljko (32), Ella Majstorović (2), Lucija Papić (4 skoka), Ani Putica, Tea Ivanišević (6 koševa i 5 skokova) i Josipa Silov (10).

Cvetana Matić, trenerica Raguse

LIGA ZA PRVAKA

Poredak: 1. Ragusa 7/1, 2. Medveščak 5/3, 3. Šibenik 3/4, 4. Mursa 3/5, 5. Trešnjevka 2009, 3/5, 6. Pula Moviter 2/5. U 8. kolu Trešnjevka 2009. je dobila Medveščak sa 76:56. Utakmica Šibenik - Pula Moviter je odgođena zbog korone u redovima pulske ekipe.

23. travanj 2024 12:26