KošarkaPREMIJER LIGA (Ž)

Prvakinje u većoj brzini! Četiri koša su nedostajala za treću stotku u nizu, a njezinoj ‘desetki’ jedna ukradena lopta za ‘four double’!

4. ožujka 2023. - 20:31

Dva ubačaja za dva i bila bi opet stotka, treća u nizu (Ragusa – Brod 101:58, Orka – Ragusa 48:106), ali je i ovako lijepa pobjeda, pogotovo jer suparnik nije bio netko sa začelja, već iz sredine tablice, Pula Moviter.

Ragusa je u Gospinom polju bila bolja s 96:57, u svakoj četvrtini je ubacila 20 i više, a najviše u zadnjoj četvrtini – 29 koševa, dok u svakoj četvrtini nije dozvolila suparniku da postigne 20 i više, a u trećoj četvrtini ga je ostavila na jednoznamenkastom učinku u napadu – Pula je postigla samo 6 koševa.

Ragusa je dobila zadnje tri utakmice, unatrag četiri kola je izgubila od Trešnjevke 2009. u Zagrebu 68:65, te je bila izgubila vrh, ali nakon toga nije griješila, ali jest Trešnjevka 2009., te opet ekipa trenerice Cvetane Matić ima pobjedu više, i sve u svojim rukama.

Sad je na 16 pobjeda i 2 poraza, Trešnjevka 2009., Novi Zagreb i Medveščak imaju po 14/3 te utakmice manje, a KAŽL je pet s 13/4. Pula šesta sa 6/12...

Ragusa - Pula

Tonči Vlašić/

Tko je bio najbolji u 16. prvenstvenoj pobjedi Raguse? Iva Torodić. Jedna ukradena lopta joj je nedostajala za ‘four double’: 24 koša, 10 skokova, 10 asistencija i 9 ukradenih lopti. Valorizacija 37! Lea Hajdin valorizacija 31 – 22 koša uz samo dva promašaja iz igre (10 od 12), 8 skokova, 4 asistencije, osvojena lopta i blokada. Kapetanica Carmen Miloglav je imala 7 koševa, 4 skoka, 5 ukradenih lopti, blokadu i 13 asistencija! Nikolina Pavić 10 koševa, Ana Vrsaljsko 5, kao i Lina Strilić, te Ella Majstorović, Lucija Papić 6, Tea Ivanišević 4, Iva Tokić 4, a Ilma Šarotić 2. Nije pogađala Marija Pocrnjić, ali je u 13 minuta na parketu puno toga napravila, kraal lopte, omogućila kontre, skakala i asistirala.

U 19. kolu Ragusa je gost Splita, koji je predzadnji s 3/14, a zatim stiže u Gospino polje Novi Zagreb. Derbi!

17. travanj 2024 00:05