KošarkaEUROPSKO PRVENSTVO ZA KOŠARKAŠICE DO 18 GODINA

PORAZ U PRODUŽETKU Tuga je golema, ništa od četvrtfinala

10. srpnja 2019. - 20:27
Tuga je golema, a kako i ne bi kad izgubiš bitku za četvrtfinale u produžetku, i to nakon što si u posljednjoj četvrtini vodio s 9 koševa viška (62:53), imao pola minute prije kraja tri koša viška (71:68) nakon što je Rusija serijom 8:0 povela minutu prije kraja sa 68:67, zatim deset sekundi prije kraja četvrte četvrtine plus dva (72:70), a nakon što su suparnice izjednačile - i napad za pobjedu. Na kraju je Hrvatska pogodila u tom posljednjem napadu u četvrtoj četvrtini, ali se sirena oglasila koju stotinku sekunde prije nego je Petra Jurić uputila šut.

U produžetku tricom Ive Bošnjak Hrvatska je 20 sekundi prije kraja povela s 81:80, ali je Anastasiia Bobrik nepunih šest sekundi prije kraja uzvratila na isti način. Imala je Hrvatska opet zadnji napad. Na Niki Muhl je napravljen prekršaj te je imala bacanja za izjednačenje, ali nije pogodila prvo. Nakon toga je namjerno promašila drugo u nadi kako će ona ili netko od suigračica doći do lopte i biti u prilici ubačajem iz igre izboriti novi produžetak. To se, nažalost po naše, nije dogodilo te je Rusija mogla slaviti pobjedu 83:81 i plasman u četvrtfinale, dok će naše u nastavku Europskog prvenstva za košarkašice do 18 godina u borbu za ostanak u 'A' diviziji, prvom razredu.

Rusija je krajem prve i početkom druge četvrtine serijom 13:0 stigla do najveće prednosti (29:19). Tada kreću naše te je Rusija na odmor otišla samo s košem viška (34:33). Naše su u nastavku nastavile s dobrom igrom te su pred kraj treće četvrtine imale u dva navrata 13 koševa prednosti (56:43 i 58:45) te zadnju četvrtinu dočekale s 11 koševa prednosti (58:47).

Dubrovkinja Ana Haklička, jedina članica Raguse na EP-u, opet je počela utakmicu. Igrala je protiv Rusije ukupno 10 minuta. Postigla je 2 koša (šut 1/2 - pogodila za dva, a promašila za tri). Mia Vukšić s 28 koševa (trice 6/11) te Nika Muhl s 19 koševa, 9 skokova i 11 asistencija bile su najbolje u sastavu Hrvatske u utakmici osmine finala, dok je prvo ime Rusije bila Bobrik s 23 koša (5/9 trice), 9 skokova i 2 asistencije.
25. travanj 2024 04:00