KošarkaBITKA ZA PREMIJER LIGU

Pljesak Dubrovniku koji je nastavio svoj pobjednički niz, ne znaš što je bilo bolje u prvih 20 minuta, obrana ili napad

30. ožujka 2022. - 21:06

OSMA POBJEDA U NIZU

Dubrovnik – Ribola Kaštela 80:68

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 350. Suci: Josip Jurčević, Frane Mjeda i Josip Strikić. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

DUBROVNIK: Došen (12), Klarić, Šimović (7), Dubelj (5), Andabaka (2), Raguž (9), Zadro, Vodopija, F. Vujičić (13), Vrkić (8), McCarthur (4), Belikov (20). Trener: Ivan Perinčić.

RIBOLA KAŠTELA: Vidović (3), Sanader, Klepo, Murko, Rašetina (14), Delaš (16), Markota (3), Krešić (5), Perkušić (22), Svalina (5), Elez. Trener: Damir Rančić.

Četvrtine: 22:9, 25:16, 17:26, 16:17

Dubrovnik je Ribola Kaštelu ostavio na 25 postignutih koševa u prvom poluvremenu, a ubacio gotovo dvostruko više. Ne znaš što je bilo bolje u tim prvih 20 minuta igre, angažman svih u nastojanju da se obrani koš, ili mirna ruka u napadu.

- Savršen ulazak. Bilo je onako kako želimo igrati – potvrdio je Filip Vujičić, košarkaš Dubrovnika nakon 80:68 pobjede protiv sastava iz Kaštela u 3. kolu Lige za pobjednika.

U odnosu na ogled prije sedam dana, otvaranje Lige za pobjednika protiv Hermes Analitice, Ukrajinac Oleksandr Belikov je preplaćen da prvi pogodi, tako je bilo i u drugoj utakmici kod kuće u drugom dijelu, Nikola Došen je u produžetku prve utakmice s tri trice donio mir, a sad je to napravio u prvom poluvremenu. Na poluvremenu 47:25.

U nastavku nismo gledali Dubrovnik iz prvog poluvremena. Ribola Kaštela je u trećoj četvrtini postigla više koševa nego u prve dvije četvrtine (26), s druge strane Dubrovnik loš i u napadu te je posljednju četvrtinu dočekao s 13 koševa viška.

- Stoji kako nismo bili pravi u trećoj četvrtini, ali unatoč tome nismo dozvolili Riboli Kašteli da ugrozi pobjedu – dodao je Vujičić.

Početkom posljednje četvrtine bilo je i (samo) deset razlike (64:54), sedam minute prije kraja osam (65:57) uz prethodna dva promašena zicera gostiju. Odmah je Ivan Perinčić, trener Dubrovnika, zvao minutu dogovora.

- U završnici smo opet pokazali dosta više – podvukao je Vujičić.

Dubrovnik je dobio sve tri u Ligi za pobjednika, već nakon prvog kola drugog kruga uhvatio je drugo mjesto. Sad je usamljen na drugom mjestu. Bosco i Hermes, koji su uoči Lige za pobjednika imali pobjedu više, sad imaju poraz odnosno dva više, Ribola Kaštela kao i Hermes zaostaje dvije pobjede, Omiš je posljednji s pet pobjeda manje. Samo je Dinamo uspješniji od sastava trenera Perinčića s dva poraza manje (četiri). U 4. kolu će se međusobno ogledati u Zagrebu.

- Pozitivna je atmosfera u svlačionici, odlična atmosfera u dvorani. Što se tiče Belikova, jako kvalitetno pojačanje. Strašna energija. Svugdje je po terenu – Vujičić je pohvalio Ukrajinca.

Dubrovnik je nagrađen pljeskom s tribina za novu pobjedu. Osmu u nizu!

Zamračila se dvorana, uz light show su predstavljeni košarkaši Dubrovnika

Tonči Vlašić

Husnija Habul, pomoćni trener Dubrovnika

Liga za pobjednika, 3. kolo: Dubrovnik - Ribola Kaštela

Ivan Perinčić, trener košarkaša Dubrovnika

Liga za pobjednika, 3. kolo: Dubrovnik - Ribola Kaštela (škola košarke Dubrovnika nastupila je u pauzi između druge i treće četvrtine)

SEMAFOR

Poredak: 1. Dinamo 21/4, 2. Dubrovnik 19/6, 3. Bosco 18/7, 4. Hermes Analitica 17/8, 5. Ribola Kaštela 17/8, 6. Omiš 14/11

U 4. kolu, u subotu, 2. travnja, Dubrovnik je gost Dinama nakon čega u 5. kolu dočekuje Bosco (subota, 9. travnja). Prva dva sastava nakon Lige za pobjednika, 10. kola, igraju finale za pobjednika drugog razreda. Uspješniji će izravno u najveći rang, HT Premijer ligu, dok će poraženi u razigravanje s predzadnjim iz najvećeg ranga.

19. travanj 2024 17:34