KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠICA

PAO I BALDEKIN Ragusa zaustavila niz Šibenika, a nastavila svoj; super raspoložene Vojtulek, Zarač, Haklička...

2. studenog 2019. - 19:48
Ragusa je ostvarila novu pobjedu te je savršena i nakon 4. kola Prve hrvatske lige. Dojam je kako je  ova najvrijednija s obzirom da je slavila sa 70:59 u Šibeniku kod Šibenika, ekipe koja je novu sezonu također otvorila s tri pobjede.

Utakmicu na Baldekinu otvorila je Romana Stojanović. Nakon toga 4;0 domaćina. Odgovorila je Ana Vojtulek sa šest koševa u nizu, a Ana Haklička je tricom uzvratila na tricu Mie Vukušić, koja je potom ubacila za dva te nakon toga drugi put pogodila tricu za novo vodstvo Šibenika (12:11). Opet pogađa Haklička, pa opet Vojtulkek, pa tricu ubacuje Katarina Zarač nakon čega je Haklička još jednom precizna za 20:12 vodstvo Raguse. Na kraju prve četvrtine ekipa trenera Braslava Turića imala je plus deset (25:15 – 11 koševa Hakličke, a 9 koševa Vojtulek).

Kapetanica Katarina Zarač je na početku druge četvrtine povećala prednost (27:15) nakon čega je uslijedila crna rupa Raguse. Šibenik je napravio 10:0. Taj niz domaćina prekinula je Vojtulek, koja je već tada ostvarila 'double double' učinak (11 koševa i 11 skokova od čega sedam u napadu). Katarina Zarač je zatim drugi put pogodila tricu (32:26), pa još jednu sa zvukom sirene koja je označila kraj druge četvrtine (35:28 za Ragusu – Katarina Zarač 11 koševa kao i Haklička te Vojtulek, koja je imala na poluvremenu čak 12 skokova od čega osam u napadu).

U nastavku novi napad Šibenika, koji se u dva navrata približio na dva (33:35) odnosno samo koš zaostatka (42:43), ali svaki put je Ragusa imala odgovor. U zadnju četvrtinu se ušlo vodstvom Raguse 51:44 (Vojtulek 19 koševa i 14 skokova od čega deset napadačkih, Haklička i Zarač po 13 koševa). Posljednju četvrtinu otvorila je tricom – svojom četvrtom – Zarač, nakon toga je tri puta za dva pogodila Lorena Molnar (56:44, 58:44 i 60:54). Šibenik je napravio 8:0 te je točno pet minute prije kraja bilo plus 8 za Ragusu (60:52). Vojtulek je prekinula niz domaćina...

Ragusa je u Šibeniku igrala u sastavu: Marija Pocrnjić, Romana Stojanović (2 koša, 2 skoka, 3 asistencije), Katarina Zarač (16 koševa, 4 trice), Ana Vojtulek (21 koš, 18 skokova od čega 11 u napadu, 2 asistencije, 3 blokade), Ana Haklička (15 koševa, 5 skokova), Matea Beletić, Iva Todorić (4 koša, 4 skoka, 5 asistencija i 8 ukradenih lopti), Lorena Molnar (8 koševa, 8 skokova, 4 blokade), Živana Janković (4 koša, 4 asistencije i 4 ukradene lopte), Ani Putica i Lucija Papić.
Prvo Kup, a onda nastavak prvenstva
Sad slijedi pauza u prvenstvu. Ragusa 23. studenog u 5. kolu dočekuje FSV. Već iduću vikend igra 1. kolo Kupa 'Ružica Meglaj Rimac'. Gost je Zagreba, kojeg je sa 77:51 dobila u Gospinom polju na startu nove sezone. Prođe li Zagreb, igra se jedna utakmica, Ragusa će se plasirati među osam najboljih, doći na korak do plasmana na Final four, završni turnir. Četvrtfinala Kupa 'Ružice Meglaj Rimac' na rasporedu su sredinom veljače iduće godine, a završni turnir se igra 4. i 5. travnja 2020. godine.

17. travanj 2024 18:42