KošarkaPRVA LIGA

PALI U ZAVRŠNICI Dubrovniku Cedevita nije slatka

23. veljače 2020. - 21:07
Poraz košarkaša Dubrovnika u Zagrebu. Bolja je bila Cedevita Junior s 88:82 (20:13, 15:20, 27:19, 26:30) u utakmici 17. kola Prve hrvatske lige. Pet minuta prije kraja utakmice domaćin je vodio sa 74:68, a tri minuta poslije Nikola Došen je pogodio tricu za vodstvo Dubrovnika 76:74. Točno 67 sekundi prije kraja bilo je 79:77 za domaćina...

Dubrovnik, koji je bio bez Ivana Vodopije, od sredine treće četvrtine nije mogao više računati na Vlaha Raguža koji je napravio petu osobnu, a u samoj završnici zbog istog razloga otpali su Ivan Perković i Jure Boban.

Nikola Došen je bio prvo ime Dubrovnika i utakmice. Postigao je 33 koša, pogodio 8 od 11 šuteva za dva, 4 od 9 šuteva za tricu te 5 od 6 slobodnih bacanja, imao je osam skokova i pet asistencija. Pod vodstvom Mara Lučića za Dubrovnik su još igrali: Petar Dubelj (17 koševa, 7 asistencija), Ivan Perković (6 koševa, 6 skokova), Vlaho Raguž (4 koša, 8 skokova), Jure Boban (8 koševa), Antonio Petrović (8 koševa), Niko Stasjuk, Krešimir Jerkov (6 koševa, 4 skoka), Petar Koprivica i Jakov Vujičić.

Dubrovnik je deseti sa 6 pobjeda i 11 poraza u konkurenciji dvanaest momčadi. U 18. kolu dočekuje Zapruđe, koje je s 2 pobjede i 15 poraza na posljednjem mjestu.
23. travanj 2024 08:18