KošarkaKUP ‘KREŠIMIR ĆOSIĆ‘ |

OPROŠTAJ OD KUPA NA PRVOM KORAKU Spor protok lopte, loš skok, previše grešaka, Dubrovnik ovakav ne smije biti u prvenstvu

11. rujna 2021. - 17:29

Darko Kunce na klupi, uz njega Željko Vreća, Husnija Habul i Ilija Lučić. Amerikanac Tyrian Davis na tribinama jer još nije dobio papire. U zapisniku su bili igrači: Lovro Klarić, Vlado Zadro, Petar Miović, Filip Šimović, Petar Dubelj, Vlaho Raguž, Jakov Vujičić, Filip Vujičić, Frano Maštrapa. Mateo Tomašević i Domagoj Vrkić.

Košarkaški klub Dubrovnik uoči kup utakmice 1. kola protiv Omiš ČT
Tonči Vlašić

Dubrovnik je porazom kod kuće otvorio novu sezonu. Oprostio se od Kupa 'Krešimira Ćosića'. Dobio ga je u Gospinom polju Omiš Čagalj Tours s 83:76.

Spor protok lopte, loš skok, previše grešaka. Gubio je Dubrovnik većim dijelom utrakmice. U prvoj četvrtrtini 11:19, bio na kraju prve četvrtine na pragu izjednačenja, ali Dubelj nije ubacio dodatno slobodno bacanje te je ostalo (22:23). Gubio je nakon dvije i pol minute igre u drugoj četvrtini s 22:31, imao je i dvoznamenkasti zaostatak (22:34), poveo prije odmora na koji se otišlo rezultatom 45:45. Gubio je i u trećoj četvrrtini, na polovici sa 49:54. Gubio je i na kraju treće, i na početku četvrte, i u 35. minuti s pet koševa (70:75), u nepunu minutu uspio je izjednačiti, ali 2 minute i 43 do kraja četvrte Kunce je zvao minutu dogovora nakon što su gosti imali četiri koša viška (75:79). Filip Vujičić je ubacio potom jedno slobodno bacanje, i to je bio zadnji ubačaj Dubrovnika, dok je Omiš ubacio još četiri koša te otišao u daljnje natjecanje...

76 KOŠEVA DUBROVNIKA

Koševe za Dubrovnik u porazu protiv Omiša postigli su: Lovro Klarić (4), Vlado Zadro (3), Filip Šimović (9), Petar Dubelj (17), Vlaho Raguž (6), Filip Vujičić (22) i Domagoj Vrkić (15).

Dubrovnik se okreće prvenstvu. Cilj mu je prvo mjesto među drugoligašima, te povratak u prvi razred. Naravno, neće uspjeti s ovakvom igrom. Za ostvariti cilj trebat će biti puno, puno bolji.

Dubrovnik je na startu prvenstva 25. rujna gost Hermen Analitice, a nakon toga će ugostiti u 2. kolu upravo Omiš Čagalj Tours.

Omiš Čagalj Tours je bio prvi suparnik Dubrovnika u sezoni 2021./22.