OPET ISTO DOMA Dubrovnik na polovičnom učinku nakon 4. kola: ‘Ne treniramo dovoljno za ozbiljnu košarku. Nismo platili nikakvu cijenu zbog toga‘

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 150. Suci: Leo Roglić, Denis Bajramović i Ivan Hajduk. Delegat: Samir Bajramović.

DUBROVNIK: J. Vujičić, Klarić (1), Šimović (10), Dubelj (19), Andabaka (6), Raguž (13), Zadro, Vodopija (2), F. Vujičić (6), Vrkić (25), Tomašević, McCarthur (9).

MEDVEČAK: Serdarušić (21), Šušak (3), Rezo (12), Stasjuk (7), Skorić (10), Barač, Božan, Fabris (1), Živković (9), Gatarić (4), Macner (16), Prelec (2).

Četvrtine: 22:25, 18:21, 29:11, 22:28.

Tražili smo se prvo poluvrijeme, pogotovo u obrani. To je rezultiralo velikim brojem primljenih koševa. Nažalost, već dva tjedna imamo problem s treniranjem, dvorana u Gospinom polju je zauzeta. Teško je kad uđete iz jednog ritma treniranja dva puta dnevno i dođete do toda da imate četiri treninga tjedno. Zbog svega toga nam je teško sve posložiti. U drugom poluvremenu smo obrambeno otvorili dobro, iz toga se otvorila kontra i utakmica je bila riješena već krajem treće četvrtine – rekao je nakon 91:85 pobjede u 4. kolu protiv Medveščaka Darko Kunce, v.d. trener Dubrovnika, koji je stigao do drugog uspjeha.

Oba je ostvario kod kuće, prvo je u 2. kolu dobio Omiša s 81:67, dok je u gostima bez pobjede (0/2, Hermes 100:101 i Bosco 69:82). I u prvoj utakmici kod kuće imao je isti scenarij. Zaostajao je na poluvremenu, tad 40:37, a sad 46:40, a zatim sjajna treća četvrtina – protiv Omiša 28:9, a sad 29:11!

- Tako nešto slično je bilo i u 1. kolu kod Hermesa. Trebat će nam još vremena da se sve posloži. Promijenili smo bekove, Amerikanac se još traži, Andabaka nije još spreman. Duga je liga. Nemamo niti jedan kiks. Izgubili smo od momčadi, koje su ravnopravne s nama. I to kod njih. U Gospinom polju trebamo sve dobivati, a priliku na gostovanjiima tražiti kod objektivno slabijih suparnika. Očekujem kako ćemo već u subotu ostvariti pobjedu kod Amfore u Makarskoj. Uglavnom, cijela priča se sad svodi na trening. Ne treniramo dovoljno za ozbiljnu košarku. Međutim, imamo vremena dovoljno. Još je 30 kola do kraja lige. Nismo platili nikakvu cijenu zbog toga, nismo izgubili niti jednu utakmicu koju smo trebali dobiti – istaknuo je Kunce.

Prva HL, 4. kolo: Dubrovnik - Medveščak (Zagreb)
Tonči Vlašić

Hermes Analitica je jedini sastav sa sve četiri pobjede, Bosco, Dinamo Zagreb, Kvarner i Ribola Kaštela imaju po 3/1, zatim ide Dubrovnik 2/2, a taj učinak imaju još Jazine Arbanasi...

Nakon utakmice u Makarskoj u Gospino polje stiže Ribola Kaštela (30. listopada), a nakon toga Dubrovnik ide po treći put u Zagreb (Dinamo).

25. travanj 2024 06:56