NOVA SEZONA Ante s Barcom slavio u gostima, Hrvoje s Triesteom posustao u završnici utakmice...

28. rujna 2019. - 00:43
Ante Tomić je pogodio 7 od 9 šuteva za iz igre, postigao ukupno 14 koševa, imao uz to 9 skokova, 3 asistencije, 2 osvojene lopte. Proveo je u igri gotovo 23 minute. Njegova Barca je pobjedom u gostima počela novu sezonu u španjolskom prvenstvu. Bila je bolja u Santiago de Composteli pred 5.397 gledatelja od domaćeg Monbus Obradoira.

Najveću prednost Barca je imala početkom nastavka kad je serijom 8:0 stigla do plus 11 (56:45). Bila je to ujedno jedina dvozamenkasta porednost na utakmici. Domaćin je u posljednjoj četvrtini i vodio (76:75). Pred kraj utakmice Barca je opet napravila seriju 8:0 te otišla na plus 9 (87:78)...

Za razliku od Tomića i Barce, Hrvoje Perić sa svojim Triesteom nije uspio iznenaditi Umana Reyer Veneziu na njenom teren iako je na poluvremenu imao prednost protiv aktualnog prvaka Italije (34:30), vodio i na kraju treće (59:55), a zadnji put pet minuta prije kraja sa 73:72. Međutim, do kraja utakmice 6:0 domaćina, koji je zadnju četvrtinu dobio s 23:14 te slavio sa 78:73.

Perić je počeo utakmicu. Proveo je na parketu 22 minute. Nije ga išao šut iz igre protiv kluba u čijem je dresu igrao pet sezona te ostvario odlične rezultate (promašio je sva četiri od čega dva za tricu, pogodio je oba slobodna bacanja, te imao 5 skokova i 2 asistencije).
25. travanj 2024 18:13