KošarkaEUROLIGA |

NIJE TO BILA VEČER ZA PAMĆENJE DUBROVČANINA Mario Hezonja s Panathinaikosom pao od Crvene zvezde usred Atene

19. ožujka 2021. - 22:55

Mario Hezonja je s Panathinaikosom izgubio u Ateni od beogradske Crvene zvezde s 86:82 utakmicu 30. kola Eurolige. Crvena zvezda je još prije ostala bez izgleda za prolaz u doigravanje za prvaka, plasman među osam najboljih, dok je još tinjala nada za Panathinaikos, međutim, nakon ovog poraza neće ni 'zeleni' u borbu za naslov.

Dubrovčanin je bio drugi strijelac 'zelenih' s 15 koševa, ali nije to bila njegova večer. Promašio je sva tri šuta za dva, ubacio četiri trice iz jedanaest dalekometnih pokušaja te pogodio tri od četiri slobodna bacanja. Za pola sata provedenih u igri imao je po 3 skoka i osvojene lopte, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Prvo ime utakmice bio je Amerikanac u redovima Crvene zvezde, Jordan Loyd, koji je postigao 27 koševa. Njegove brojke su bile baš dobre: pogodio je 7 od 9 šuteva za dva, 3 od 7 šuteva za tricu, te sva četiri slobodna bacanja. Imao je i 4 skoka, 5 asistencija te osvojenu loptu.

Panathinaikos je dobio prvu četvrtinu s 23:17, na poluvremenu je bilo 40:40, a uoči zadnje četvrtine 60:59 za beogradski sastav iako je domaćin dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine tricom Hezonje vodio s 59:48. Na ulasku u zadnju minutu bilo je 79:79, nakon toga 5:0 Crvene zvezde. Hezonja je pogodio tricu sedam sekundi prije kraja, doveo Panathinaikosa na samo dva koša zaostatka (82:84), ali pet sekundi prije kraja domaći su napravili prekršaj na Loydu, koji je ubacio oba slobodna bacanja.

Panathinaikos ima 10 pobjeda, 18 poraza, te dvije utakmice zaostatka za odigrati (Zenit i CSKA u gostima). Iduće, 31. kolo, gost je Anadolu Efesa, koji je treći omjerom pobjeda i poraza 19/11. Vodi Barcelona s 22/8...

24. travanj 2024 12:51