KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

NIJE IŠLO U SAMOBORU Izgubiš samo jednu četvrtinu i izgubiš utakmicu

19. listopada 2019. - 22:01
Izgubiš samo jednu četvrtinu i izgubiš utakmicu. To se dogodilo košarkašima Dubrovnika u Samoboru. Loš početak ih je koštao prvog poraza na prvom gostovanju u novoj sezoni. Samobor je slavio s 83:77 zahvaljujući prije svega Lovru Mandaliniću, iskusnom Luki Žoriću i Josipu Škari. Prvi je postigao 28 koševa, drugi ostvario 'double double' (19 koševa i 11 skokova) plus imao 7 asistencija, a treći ubacio 18 koševa, imao 8 skokova i 6 asistencija.

U tih prvih deset minuta Samobor je stekao 11 koševa viška (28:17). Imao je i 16 (28:12). Potom kreće Dubrovnik, koji je dobio drugu četvrtinu s 21:17 te na odmoru imao zaostatak od sedam koševa (45:38). Dobio je i treću četvrtinu (20:19) te je uoči zadnje četvrtine Samobor imao plus šest (64:58), a u tih posljednjih deset minuta prvo je Dubrovnik stigao na četiri koša zaostatka (64:60), zatim je domaćin napravio 8:0 te imao plus 12 (72:60). Potom 5:0 Dubrovnik, ali vrlo brzo Samobor opet ima plus 12 (77:65). Zatim 8:0 Dubrovnika te je 66 sekundi prije kraja plus 4 za domaćina (77:73). Škara potom pogađa tricu... Uspio je Dubrovnik 17 sekundi prije kraja doći opet na samo četiri zaostatka (81:77), ali opet Škara, koji je pogodio oba bacanja.

Petar Dubelj je bio prvo ime Dubrovnika – 26 koševa, 6 skokova, 3 asistencije i 6 ukradenih lopti. Ivan Vodopija je postigao 15 (7 skokova), Vlaho Raguž 10 (5 asistencija), Toni Mustapić i Antonio Petrović po 9 te Nikola Došen 8 (7 skokova, 4 asistencije).

Dubrovnik je prije sedam dana dobio Universitas kod kuće s 87:79, a 27. listopada momčad trenera Željka Vreće čeka druga utakmica kod kuće. Stiže u Gospino polje Bosco
20. travanj 2024 14:37