KošarkaPREMIJER LIGE |

NIJE BIO DAN PRVAKINJA Ragusa imala 19 koševa viška, ali kad je promašila toliko šuteva dogodilo se, što se dogodilo...

10. listopada 2021. - 21:19
Iva Todorić (Ragusa)Tonči Vlašić

Prošle sezone, a početkom ove godine, 2021., Iva Todorić je tricom sa zvukom sirene pogodila za pobjedu Raguse u Puli protiv istoimenog domačina 61:59. Sad, u 2. kolu nove sezone, iako je dubrovačka ekipa sjajno otvorila utakmicu, vodila u drugoj četvrtini sa čak 19 koševa razlike (30:11), kontrolirala rezultat gotovo tri četvrtine, poraz 73:69. Domaće su utakmicu zaključile sa 4:0, a Ragusa je nakon 69:69 promašila do kraja sva četiri šuta, dva za dva, te dva za tricu...

Točnije, promašila je previše tijekom čitave utakmice. Stoji činjenica kako je pogodila 26 od čak 87 šuteva iz igre, dok je Pula za isti broj ubačaja (26) potrošila 22 lopte manje (55). Uz to je domaćin dobio bitku pod koševima (50:42 u skokovima).

Pula je prvi put povela u posljednjoj minuti treće četvrtine (51:50), a nakon što je u zadnjoj četvrtini Ragusa imala plus četiri (61:57), domaće su napravile seriju 12:0. Krajem treće četvrtine, do prvog vodstva, spomenutih 51:50, stigla je serijom 9:0. Ragusa je uspjela nakon 61:69 izjednačiti serijom 8:0.

Todorić je ubacila 25 koševa uz 30 posto uspješnosti šuta iz igre, imala 12 skokova, 4 asistencije i 7 ukradenih lopti, 'double double' je ostvarila i Romana Stojanović (13 koševa i 10 skokova, 3 asistencije), Martina Kujundžić je postigla 12 koševa i imala 6 skokova, Nikolina Pavić 7 koševa i 4 skoka, Carmen Miloglav je utakmicu zaključila sa 6 koševa i 8 skokova, te 3 asistencije. Pogađale su još Ani Putica i Ella Majstorović, obje po 3 koša. Igrala je još Katarina Čagalj. U sastavu su bile još Paula Mojaš i Lucija Papić.

Prva imena Pule bile su Kelli Ann Schrauth (18 koševa i 14 skokova, te 3 asistencije i ukradene lopte), Katarina Trehub (18 koševa i 13 skokova, te 3 asistencije), te Sara Bogić (22 koša, 7 skokova i 8 asistencija).

PROMIJENILI DOMAĆINSTVO

Pula je jača u odnosu na prošlu sezonu, dosta jača, Ragusa je pak ostala prije svega bez Ane Vrsaljko pod košem, ne treba zaboraviti ni Ivonu Matić, te Josipu Silov, Mariju Pocrnjić i Mateu Beletić. Dovela je dvije igračice - Ninu Pavić i Martinu Kujundžiju.

Ragusa je Pulu trebala ugostiti, a ne biti njezin gost ove nedjelje, 10. listopada. Međutim, dvorana u Gospinom polju je bila zauzeta (badmintonski turnir), i to je razlog zbog čega je promjenjeno dogovorom dvaju klubova domaćinstvo.

U 3. kolu Ragusa je opet gost, i to Zagreba. U 1. kolu svladala je Split u Splitu sa 73:53. Prvu utakmicu kod kuće Ragusa će tako odigrati u 4. kolu kad dolazi Trešnjevka 2009.