KošarkaGOSPINO POLJE |

NEMA BOLJEG TRENINGA OD UTAKMICE Ragusa se protiv najbolje ekipe Crne Gore ‘uštimavala‘ za prvu domaću utakmicu nove sezone

19. listopada 2021. - 18:24

Prvak Hrvatske i pobjednik Kupa 'Ružice Meglaj Rimac' u Gospinom polju protiv prvaka Crne Gore, osvajača Kupa Crne Gore i doprvaka WABA lige. Budućnost Bemax iz Podgorice je neočekivano dobila slobodna. U ovom terminu je trebala igrati utakmicu regionalne lige protiv makedonskog Basket Kama, ali je suparnik 'pozitivan'. Kako se isto dogodilo i prošli tjedan kad su trebali igrati protiv banjalučkog Fenixa, crnogorski broj jedan, koji je to posljednje desetljeće, okrenuo je broj novog hrvatskog vladara. Dogovorena je trening utakmica. Dobro je došla i jednima, i drugima. Domaćinu priprema za utakmicu sa zagrebačkom Trešnjevkom 2009., za prvu domaću utakmicu u novoj sezoni Premijer lige, koja se igra u Gospinom polju, u subotu, 23. listopada, s početkom u 16 sati.

Ragusa je, podsjetnik, odradila tri gostovanja na početku novog prvenstva. Dobila je na startu Split u Splitu, potom je poražena u Puli, a zatim dobila Zagreb u Zagrebu.

Više od 15 minuta Ragusa je kontrolirala utakmicu protiv Budućnosti Bemax. Obranom prije svega. Unatoč tome što je promašila šest zicera do 13. minute, imala je u tom trenutku prednost 21:10. Krajem prvog poluvremena gošće su okrenule rezultat u svoju korist. Povele prvi put s 28:27. Kako je u nastavku Budućnost Bemax bila dosta raspoloženija, ostvarila je pobjedu 67:51 uz napomenu kako je ipak rezultat bio u drugom planu, i jednima, i drugima.