KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA (M) |

NAKON ŠTO JE POVEO, NIJE IŠLO Dubrovnik poražen kod lidera, Cedevite Junior, te upisao drugi poraz

21. studenog 2020. - 21:22
Dubrovnik nije uspio iznenaditi Cedevitu Junior u njenom domu. Poražen je u prvenstvenoj utakmici sa 101:83. Lider duplo boilji u prvoj četvrtini (24:12), ali do odlaska na odmor Dubrovnik se uspio približiti (46:41 na poluvremenu za Cedevitu Junior), a na početku i povesti s 52:51 (jedino vodstvo). Međutim, nakon toga 7:0 Cedevite Junior, a nakon što je Dubrovnik pogodio za 53:58, nova serija domaćina (8:0 za 66:53). Na kraju utakmice najveća prednost – 18 razlike.

Dubrovčanin u redovima Cedevite Junior, Petar Dubelj, protiv svojih je igrao 22 minute. Postigao 6 koševa, imao skok, te po dvije asistencije i ukradene lopte.

Prvo ime Dubrovnika bio je Domagoj Vrkić, koji je ubacio 25 koševa uz 5 skokova, zatim je Vlaho Raguž postigao 18, Mateo Vidović 14 uz 5 skokova i 9 asistencija, Ivan Vodopija 13 uz 6 skokova i 4 asistencije, Filip Šimović 7 uz 6 skokova i 4 asistencije, a po 3 koša su postigli Jakov Vujičić i Frano Maštrapa. Još su pod vodstvom Mara Lučića igrali Martin Mucić, Matija Zorić i Mateo Tomašević.

Cedevita ima 6/0, te je i dalje na vrhu tablice, dok je Dubrovnik na učinku 3/2. Iduće kolo Dubrovnik dočekuje Zapruđe, koje ima 2/4.

19. travanj 2024 19:25