KošarkaEUROLIGA

Mario Hezonja ‘zakucao‘ Maccabi u posljednjoj četvrtini usred Tel Aviva, te utišao više od 10.000 navijača ‘žutih‘

9. prosinca 2021. - 23:18

Maccabi je bio u svom domu favorit protiv Unicsa, pjevalo je njegovih više od deset tisuća navijača u ispunjenoj dvorani i nakon treće četvrtine jer je sportski ponos Izraela imao prednost (66:63), međutim, u zadnjoj četvrtini 22:8 za sastav iz Kazanja, koji je tako u 14. kolu stigao do osme pobjede, a ne Maccabi. Unics je dobio pet od šest zadnjih utakmkica, sedam od zadnjih devet, te je na pozicijama koje donose na kraju nastup u doigravanju za prvaka Europe. Maccabi je na polovičnom učinku (7/7).

Naravno, puno je još do kraja. Tek je 14, kolo, a svaka momčad treba odigrati 34 utakmice. Međutim, posljednji rezultati Maria Hezonje i ekipe su više nego dobri. Dubrovčanin je u Tel Avivu bio treći strijelac svoje momčadi. Postigao je 14 koševa, pogodio 3 od 4 šuta za dva, ubacio dvije trice iz pet dalekometnih pokušaja, te oba slobodna bacanja. Plus, imao 4 skoka, 2 asistencije, ukradenu loptu.. Hezonja je bio najbolji upravo u posljednjoj četvrtini. Pogodio je za dva, zatim tricu, potom dva puta sjajno zakucao...

Prvo ime Unicsa i utakmice bio je Amerikanac Lorenzo Brown, koji je iubacio 26 koševa, imao 6 skokova i 6 asistencija. Hezonja je drugi strijelac momčadi u Euroligi, više je u prosjeku ubacio samo Isaiah Canaan (14,6 koševa po utakmici, a Hezonja 13,6), drugi po valorizaciji (samo je Brown uspješniji), drugi skakač (5,3 skoka po utakmici, samo je Tonye Jekiri uspješniji s prosjekom od 6,7 skokova)...

Unics je idući tjedan prvo gost CSKA (15. prosinca), a zatim dočekuje Žalgiris (17. prosinca).

Poredak: Barcelona i Real Madrid imaju po 11/2, Olympiacos 9/5, Milano 8/5, Unics i Zenit po 8/6, Maccabi, Bayern i Lyon po 7/7, Anadiolu Efes i Crvena zvezda po 6/8, itd.

20. travanj 2024 06:42