KošarkaUNICS USAMLJEN NA VRHU VTB LIGE

Mario Hezonja i ekipa 35 minuta ‘lutali‘ po Zielena Gori, a onda...

23. siječnja 2022. - 21:48

Nova pobjeda Unicsa, tri dana nakon euroligaškog uspjeha kod kuće protiv Barcelone, pobjeda u VTB ligi, i to u gostima kod Zielona Gora. Bilo je 85:80 za lidera, kojeg su do uspjeha predvodili John Brown s 20 koševa, 9 skokova i 5 asistancija, Isaiah Canaan sa 17 koševa i 2 asistencije, naravno i Mario Hezonja, koji je ubacio 19 koševa, imao 6 skokova, 3 asistencije. Pogodio je Dubrovčanin 7 od 10 šuteva za dva, nisu ga išle trice, te 5 od 7 slobodnih bacanja. Na njemu je napravljeno najviše prekršaja.

Još je dvoznamenkasti učinak u napadu imao drugi Brown, Lorenzo – 12 koševa, 7 skokova i 6 asistencija.

Utakmica će se pamtiti po činjenici da je Zielona Gora vodila s 19 koševa razlike u drugoj četvrtini (47:28), sa 17 u trećoj (63:46), s 10 razlike u trećoj, i to u 35. minuti (78:68). Zadnjih (nepunih) pet minuta Unics je dobio sa 17:2, serijom 14:0 poveo 82:68, te tako ostvario pobjedu.

Unics je na vrhu s 10/2, prvi pratitelji, Zenit, CSKA i Saratov, imaju po tri poraza, CSKA i Saratov po utakmicu manje...

18. travanj 2024 22:45