KošarkaEUROLIGA |

‘LUDU‘ UTAKMICU U MADRIDU SUDIO DUBROVČANIN Opet gost Reala ‘napustio‘ parket prije kraja, Radovićeva 30. euroligaška utakmica ove sezone

30. travnja 2021. - 11:32
Sreten Radović i Rudy Fernandez, legenda kraljevskog kluba, u Madridu krajem 2017. na El Clasicu, Real Madrid - BarcelonaTonči Vlašić

Sreten Radović je bio glavni sudac četvrte utakmice četvrtfinala Eurolige u kojoj je Real kod kuće dobio Anadolu Efes s 82:76 te izjednačiti rezultat na 2:2. Majstorica će se igrati u utorak, 4. svibnja, u Istanbulu.

Nevjerojatna je to bila utakmica. Real Madrid je nakon četiri i pol minute vodio sa 17:0, a treću utakmicu, koju je dobio 80:76, zaključio je serijom 16:0 u zadnje četiri i pol minute! Dakle, računajući kraj treće, te početak četvrte, Real je u devet minuta napravio nevjerojatnih 33:0!

Kako je na kraju okrenuo naglavačke treću utakmicu, tako je uspio i četvrtu. Naime, Anadolu Efes je vodio sa 72:59! Real Madrid je zadnjih sedam minuta utakmice dobio s 23:4!

Tek podsjetnik kako je Anadolu Efes kod kuće bio bolji od Reala s 90:63 u prvoj, te 91:68 u drugoj, sve skupa sa čak 50 razlike!

Dubrovačkom međunarodnom sucu utakmica u četvrtak navečer u Madridu bila je čak 30. euroligaška utakmica ove sezone, a još je sudio i pet utakmica Eurocupa, te četvrtfinale, polufinale i majstoricu za ulazak u Euroligu.

Final four Eurolige, koji će se igrati u njemačkom Kolnu, za sad je izborio samo CSKA, koji je s 3:0 bio bolji od Fenerbahčea, dok ovog petka, 30. travnja, četvrtu utakmicu igraju Zenit i Barcelona, te Bayern i Armani Milano. U oba ogleda večerašnji gosti vode s 2:1, a ukoliko budu uspješni domaćini, te izjednače na 2:2, majstorice se igraju u Barceloni i Milanu, kao i u Istanbulu, u utorak, 4. svibnja.

14. svibanj 2021 00:38