KošarkaEUROCUP

Lokomotiv Kuban došao na derbi, odigrao prvu četvrtinu, i onda ga Joventut Ante Tomića učinio ‘nevidljivim‘

13. siječnja 2022. - 00:08

Lokomotiv Kuban je otvorio derbi 9. kola skupine 'A' Eurocupa u Badaloni vodstvom 5:0, imao u dva navrata osam koševa viška (5:13 i 18:26), te dobio prvu četvrtinu s 27:22, a zatim je Joventut predvođen Vladimirom Brodzianskim, koji je postigao 31 koš, bio sjajan, pogotovo u trećoj četvrtini koju je riješio u svoju korist 30:12, te posljednju četvrtinu dočekao vodstvom 80:58. Na kraju 100:77.

Ante Tomić je mogao napokon odmoriti. Drugi su, napokon, povukli. Dubrovčanin je pogodio protiv Lokomotiva 2 od 5 šuteva iz igre, osim 4 koša imao 3 skoka, te asistenciju. Joventut i Partizan su nakon prvog dijela natjecanja u skupini 'A' na vrhu, s omjerom pobjeda i poraza 9/2, Lokomotiv Kuban je treći sa 6/3...

Drugi dio počinje već idući tjedan, 18. siječnja. Joventut je domaćin Trentu, koji je posljednji, deseti s pobjedom i osam poraza.

Tomić je po valorizaciji u TOP 20 igrača Eurocupa.

20. travanj 2024 04:59