KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA |

KRALJ(IĆ) SAMOBORA POGODIO DESET TRICA Dubrovnik u tri dana doživio drugi, a ukupno treći poraz kod kuće

22. prosinca 2020. - 16:47
U Gospinom polju,u zaostaloj utakmici 4. kola Prve hrvatske lige: Dubrovnik - Samobor 69:83.

Antonio Kraljić
, igrač Samobora, desetu tricu je ubacio 9 minuta i 32 sekunde prije kraja utakmice, a za to je potrošio trinaest lopti. Glavni je krivac što je već u 19. minuti Samobor imao u Gospinom polju 20 razlike (42:22), a na odmor otišao sa 17 (42:25). Na početku treće je bilo 23 razlike (48:;25), pred kraj 22 razlike (57:35), a s obzirom na to uoči zadnje četvrrine 'samo' 13 razlike (59:46). Na početku četvrte četvrtine zaostatak domaćina je bio još i manji (59:48 za Samobor). Ali, tad pogađa Kraljić već spomenutu desetu tricu.

Prva hrvatska liga: Dubrovnik - Samobor (Jakov Vujičić i Antonio Kraljić) foto: Tonči Vlašić

Iako je Dubrovnik zaprijetio u toj posljednjoj četvrtini, bio je u dva navrata na minus sedam (57:64 i 59:66), nije uspio izbjeći četvrti poraz u osmom nastupu, drugi u nizu kod kuće, a treći ukupno pod svojim koševima. Prvo su Jazine odnijele bodove iz Gospina polja, bilo je to u 2. kolu, a prije tri dana isto je uspio Omiš u utakmici u kojoj je viđeno čak 29 trica (16 Omiša, a 13 Dubrovnika).

Samobor, koji je u Gospinom polju ostvario (tek) treću pobjedu u devetom nastupu, ukupno je pogodio u Gospinom polju 14 trica iz 29 šuteva, a Dubrovnik samo pet od 27 šuteva (Nikola Došen četiri iz jedanaest šuteva). Došen je uz kapetana Ivana Vodopiju jedini zaslužio prolaznu ocjenu. Kraljić je utakmicu zaključio s 33 koša. Došen s 30, Vodopija je uz 11 koševa imao 17 skokova...

Dubrovnik tek na trenutke bio onakav kakav bi trebao biti s obzirom na sastav.

Osim Došena i Vodopije za Dubrovnik su pod vodstvom Mara Lučića i Husnije Habula protiv Samobora još igrali: Mateo Vidović (16), Martin Mucić, Filip Šimović (6), Vlaho Raguž (4), Jakov Vujičić (2), Domagoj Vrkić, Mateo Tomašević i Orsat Zvone.

Prva hrvatska liga: Dubrovnik - Samobor foto: Tonči Vlašić

Prva hrvatska liga: Dubrovnik - Samobor (Ivan Vodopija) foto: Tonči Vlašić

Prva hrvatska liga: Dubrovnik - Samobor (Filip Šimović i Antonio Kraljić) foto: Tonči Vlašić

Prva hrvatska liga: Dubrovnik - Samobor (Nikola Došen) foto: Tonči Vlašić

Poredak: 1. Cedevita Junior 9/0, 2. Jazine 7/3, 3. Kaštela 6/4, 4. Dinamo Zagreb 7/1, 5. Bosco 6/3, 6. Omiš 4/5, 7. Dubrovnik 4/4, 8. Samobor 3/6, 9. Kvarner 3/6, 10. Zapruđe 2/8, 11. Pula 2/6, 12. Sesvete 1/8.

Dubrovnik do kraja 2020. igra još jednu utakmicu. Gost je 29. prosinca Pule.
19. travanj 2024 07:57