KošarkaKOŠARKA/NBA

KAD HEZONJA 'POLUDI' Magic je to čekao od 29. ožujka 2013.!

6. studenog 2016. - 09:38

Tri pobjede za redom ostvario je Orlando Magica nakon tri startna poraza. Treću pobjedu izborio je kod kuće protiv Washington Wizardsa s 88:86, i to velikim preokretom u prvoj polovici posljednje četvrtine. Washington je u posljednju četvrtinu ušao s 9 koševa viška (70:61), a nakon šest minuta bilo je 81:75 za Orlando. Za tih 20:5 Orlanda najzaslužniji je s 8 koševa bio Mario Hezonja, koji je potpisao i potez utakmice kada je ukrao loptu ispod svog koša, sjurio se preko cijelog terena do koša Washingtona te zakucao za spomenutih 81:75.

Hezonja je bio taj koji je pogodio i za vodstvo, 74:73, prvo Magica nakon 8:6 na samom početku utakmice. Osim 9 koševa, imao je 2 skoka, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu. Dok je bio u igri, Magic je bio bolji od Washingtona s 15 koševa razlike. Nitko po tome nije bio uspješniji u redovima domaćina, tek se s istim mogu pohvaliti još dvojica igrača s klupe, Jeff Green i D.J.Augustin.

Dubrovčanin nije samo napadački odigrao u posljednjoj četvrtini odlično, već i u obrani te je u rasprodanoj Amway Areni pred 18.846 gledatelja Magic uspio prekinuti niz od dvanaest pobjeda Washingtona u međusobnim ogledima. Magic je čekao pobjedu protiv Wizardsa od 29. ožujka 2013.godine.

- Pokušavao sam pronaći ritam, ekipa treba ovo od mene, posebno u obrani – istaknuo je Hezonja.

Inače, zanimljivo, sva tri igrača s klupe su bila naj u redovima Magica: Jeff Green je s 18 koševa bio prvi strijelac, Bismack Biyobo prvi skakač (12 skokova), a D. J. Augustin prvi razigravač (5 asistencija).

Magic je u ponedjeljak, 7. studenoga, gost Chicago Bullsa, potom dolaze u Oralndo Minnesota Timberwolves (9. studenoga) i Utah Jazz (11. studenoga).

25. travanj 2024 13:33