KošarkaŠPANJOLSKA |

JOVENTUT NAKON VIŠE OD DVIJE GODINE SVLADAO BARCELONU Ante Tomić s ekipom iz Badalone izborio majstoricu protiv ‘svojih‘ u Blaugrani

4. lipnja 2021. - 00:49

Ante Tomić je ubacio 6 koševa, pogodio 3 od 5 šuteva iz igre, imao 5 skokova od čega tri napadačka, te podijelio čak 7 asistencija (najviše), i imao jednu osvojenu loptu. Proveo je 18 minuta na parketu, a za to vrijeme Joventut je bio uspješniji od Barcelone u Olimpijskoj dvorani u Badaloni sa 16 koševa razlike. Nitko po tome nije bio uspješniji od Dubrovčanina, koji je jedini imao dvoznamenkastu valorizaciju osim prvog strijelca Joventuta i utakmice, Ferrana Bassasa, koji je ubacio 20 koševa (5 od 9 za tricu, 2 od 2 za dva).

Joventut je pobjedom 72:63 izborio majstoricu, koja će se u subotu, 5. lipnja, igrati u Barceloni. Tko pobijedi, ide na Tenerife u polufinalu, koje su s 2:0 izbacile San Pablo Burgos. U gornjem dijelu ždrijeba Real Madrid je preko Gran Canarie u dvije utakmice izborio polufinale, te sad čeka pobjednika majstorice između Valencie i Baskonie, branitelja naslova.

Barcelona niti jednom nije vodila u Badaloni. Joventut je utakmicu otvorio s 5:0, 7:1, 14:3, 20:5... krajem druge četvrtine i početkom treće Barcelona je serijom 7:0 izjednačila na 31:31, ali nakon toga je Joventut odgovorio na isti način (38:31), imao pred kraj treće četvrtine 10 koševa viška (49:39, te opet pred kraj utakmice (69:59).

Joventut je tako prekinuo niz od osam poraza protiv Barcelone, ostvario pobjedu protiv velikog susjeda nakon više od dvije godine.

18. travanj 2024 05:42