KošarkaŠPANJOLSKI SUPERKUP

Jedan je uspio, drugi potom nije, te ništa od dubrovačkog okršaja u finalu, ali ako jedan nije uspio srušiti bivši klub, može li 24 sata poslije drugi?

24. rujna 2022. - 23:48

Odlično je počeo Ante Tomić svoju treću sezonu u Joventutu i utakmicu protiv Barcelone u čijem je dresu proveo nezaboravnih osam sezona, postao prvi kapetan stranac u povijesti kluba. Pogodio je sva četiri šuta za dva, te je Joventut u Sevilli, gdje se igra turnir španjolskog Superkupa, dobio prvo poluvrijeme s 46:39. Međutim, odmah je u nastavku sve krenulo po zlu za ‘crno zelene‘. Barcelona je napravila 11:0, dobila četvrtinu s 15 razlike te dočekala posljednjih deset minuta s 8 koševa viška (68:60). Bila je bolja i u zadnjoj četvrtini, na kraju 91:74, te će igrati u finalu protiv Real Madrida za kojeg je debi imao Mario Hezonja.

Real Madrid je protiv domaćina, Real Betisa, imao samo 7 koševa viška na poluvremenu, a u nastavku bio uvjerljiv za konačnih 100:69. Hezonja je igrao 19 minuta, ubacio 7 koševa, pogodio 2 od 4 šuta iz igre, te sva tri slobodna bacanja, imao 2 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene lopte.

Tomić je protiv Barcelone proveo u igri 24 minute, ubacio 13 koševa, pogodio 5 od 9 šuteva iz igre, te 3 od 6 slobodnih bacanja, imao 7 skokova, te 2 osvojene lopte.

Real Madrid i Barcelona finale igraju u nedjelju, 25. rujna, s početkom u 18.30 sati. Hoće li Mario Hezonja osvojiti prvi trofej s kraljevskim klubom, i to protiv kluba u čijem je dresu 2014. godine osvojio skupa s Tomićem naslov prvaka Španjolske, a iz kojeg je godinu poslije otišao u NBA ligu?

24. travanj 2024 08:14