KošarkaEUROLIGA

Je li moguće da su izgubili, pa imali su 20 koševa prednosti na početku posljednje četvrtine protiv Barcelone usred Blaugrane!?

22. prosinca 2021. - 23:42

Kakav preokret Barcelone. Unics je imao na početku posljednje četvrtine 20 koševa viška (77:57), ali se u Blaugrani igrao produžetak u kojem je domaćin stigao do pobjede. Nakon 94:94 na kraju četvrte četvrtine, 111:109 na kraju pet dodatnih minuta.

Mario Hezonja je prvi povukao, ubacio tri trice, na kraju ukupno četiri. Morao je iz igre početkom produžetka zbog pet osobnih. Ukupno je postigao 18 koševa, pogodio oba slobodna bacanja, 6 od 13 šuteva iz igre, imao 4 skoka, po dvije asistencije i ukradene lopte, te blokadu...

Unics je vodio i u produžetku, zadnji put sa 106:105 kad je do kraja ostalo 27 sekundi, ali nije uspio dobiti četvrtu utakmicu za redom, osmu u posljednjih devet utakmica, nije uspio doći do petog gostujućeg uspjeha u nizu. Prethodno je slavio protiv Panathinaikosa u Ateni, Crvene zvezde u Beogradu, Maccabija u Tel Avivu i CSKA u Moskvi.

Sezonu su Hezonja i ekipa otvorili dobivši samo jednu od uvodnih pet utakmica, sad su na 10 pobjeda i 7 poraza te na pozicijama koje vode u doigravanje za prvaka. Barcelona je rijetko viđenim preokretom prekinula Unicsov niz te ostala usamljena na vrhu sad s 15 pobjeda i 2 poraza.

Unics 30. prosinca dočekuje Anadolu Efes u 18. kolu.

19. travanj 2024 05:29