ITALIJA Nije gotovo: Hrvoje Perić izborio četvrtu

24. svibnja 2019. - 01:02
Alma Trieste za koju igra Hrvoje Perić smanjila je vodstvo Vanoli Cremone u četvrtfinalu doigravanja za naslov prvaka Italije na 2:1. Nakon što je Vanoli Cremona kod kuće dobila prve dvije utakmice (82:75 i 89:81), Alma Trieste je u prvoj utakmici u svojoj dvorani bila uspješna te je izborila četvrtu utakmicu, koja će se također igrati na njenom parketu, i to u subotu, 25. svibnja.

U trećoj utakmici Alma Trieste – Vanoli Cremona 91:84. Perić i ekipa su dobili prvu četvrtinu s 12 koševa (28:16), na poluvrijeme otišli s 13 koševa viška (47:34), a toliko su imali u uoči posljednje četvrtine (75:62) u kojoj se Vanoli Cremona približila na koš zaostatka (87:86), ali do kraja utakmice 4:0 domaćina. Perić je za 16 minuta prvoj pobjedi Alma Trieste u doigravanju za prvaka doprinio s 8 koševa i 5 skokova.

Vanoli Cremona je u doigravanje ušla s druge, a Alma Trieste sa sedme pozicije. Igra se na tri pobjede. Uspješniji će u polufinale na pobjednika Umana Reyer Venezia (3) – Trento (6). Umana Reyer Venezia vodi s 2:1.

Na drugoj strani ždrijeba poznat je jedan polufinalist: Sassari (4) je s 3:0 dobio Brindisi (5), dok prvak i branitelj naslova te broj jedan u doigravanju, Milano, gubi od Avelina (8) s 2:1, a četvrta utakmica se igra u Avelinu.

20. travanj 2024 10:40