EUROLIGA Tomić slavio u Milanu, Repeša izgubio u Tel Avivu, a Radović sudio u Moskvi

10. siječnja 2019. - 00:30
Barcelona je u 17. kolu Eurolige ostvarila gostujući 90:85 uspjeh u Milanu pred 9.000 gledatelja, stigla do četvrte pobjede u nizu, te je i dalje šesta u konkurenciji 16 klubova. Ima 10 pobjeda i 7 poraza. Ante Tomić je protiv Milana igrao 18 minuta. Postigao je 8 koševa. Pogodio je 4 od 5 šuteva iz igre. Doprinio je uspjehu još s osam skokova (prvi skakač utakmice), te s po jednom asistencijom i blokadom.

Sreten Radović je u 17. kolu sudio ogled u Moskvi u kojem je Khimki s 84:78 zaustavio Fenerbahče, vodeći sastav, koji je poražen nakon 12 pobjeda u nizu. Fenerbahče je i dalje prvi, ali sad sa samo pobjedom više od prvog pratitelja: Fenerbahče 15/2, a Real Madrida 14/3. Treći je CSKA Moskva s 13/4, dok četvrto mjesto dijele Anadolu Efes i Olympiacos s po 11/6. Potom ide Barcelona (10/7). Nakon nje od sedmog do devetog mjesta su trojica s po 8/9, a to su Milano, Panathinaikos i Bayern...

Jasmin Repeša je s Budućnosti bio blizu pobjede u Tel Avivu, prvog uspjeha u svojoj drugoj euroligaškoj utakmici na klupi sastava iz Podgorice. Iako je u prvoj četvrtini Budućnost imala dvoznamenkastu prednost, iako je Maccabi prvi put poveo tek u trećoj četvrtini na kraju koje je opet vodila Budućnost, na kraju 81:76 za Maccabi, koji ima 6/11. Budućnost je na 3/14.

Podsjetnik, nakon 30. kola osam najboljih će razigravati za prvaka. Za dva dana, 11. siječnja, Tomić u 18. kolu dočekuje Panathinaikos, a Repeša Darussafaku, koja je posljednja, šesnaesta s 2/15.

18. travanj 2024 19:45