KošarkaKOŠARKA

EUROLIGA Novi udarac za Barcu, Tomić i ekipa pali u Tel Avivu

14. siječnja 2020. - 23:26
U 17. kolu poraz kod Baskonie 76:74, prošlo kolo poraz od Anadolu Efesa usred Blaugrane s 94:92 nakon produžetka, a sad poraz u 19. kolu u Tel Avivu od Maccabija s 92:85. Barcelona je u prvih 16 utakmica imala ukupno tri poraza, držala je vrh prvenstvene tablice skupa s Anadolu Efesom i Real Madridom, a sad je nakon tri poraza u nizu na diobi trećeg mjesta s tri poraza više od Anadolu Efesa i dva poraza više od Real Madrida, koji je u 19. kolu izgubio u Moskvi od CSKA sa 60:55. CSKA i Maccabi dijele s Barcelonom treće mjesto. Šesti Panathinaikos ima osam poraza...

Ante Tomić je za 13 i pol minuta protiv Maccabija postigao 11 koševa, pogodio 5 od 6 šuteva za dva te jedno od dva slobodna bacanja. Imao je šest skokova, asistenciju te dvije izgubljene lopte. Barcelona je dobila prvu četvrtinu s 27:20, ali druga četvrtina 28:14 za domaćina, koji je u nastavku sačuvao prednost iako je Barcelona sredinom treće četvrtine povela s 54:52. Drugo poluvrijeme završilo je bez pobjednika – 44:44.

Barcelona je za dva dana gost Fenerbahčea, koji ima 8 pobjeda i 11 poraza, a 23. siječnja dočekuje Crvenu zvezdu, koja je s utakmicom manje na polovičnom učinku, 9/9.
19. travanj 2024 11:08