EUROLIGA Barcelona tek u završnici slomila otpor Crvene zvezde, Radović sudi derbi u Madridu

24. siječnja 2020. - 00:55
Barcelona je dobila Crvenu zvezdu kod kuće s 86:82. Ante Tomić je za 15 minuta postigao 6 koševa, imao 4 skoka, asistenciju te dvije osvojene lopte. Pogodio je 2 od 6 šuteva iz igre te oba slobodna bacanja. Prvo ime domaćina bio je Nikola Mirotić s 25 koševa i 6 skokova, dok je dvoznamenkasti učinak u napadu imao još samo Brandon Davies, koji je ubacio 10 koševa.

Crvena zvezda je nakon prve četvrtine gubila s 10 razlike (19:29), ali je na odmor otišla s plus jedan (42:41). Posljednju četvrtinu dočekala je s plus 4 (66;62), a u njoj imala i šest koševa viška (68:82). Nakon toga je Barcelona serijom 10:0 od 67:70 otišla do 77:70. Međutim, nije se predala Crvena zvezda, koja je došla u dva navrata na samo koš zaostatka (77:76 i 79:78). U samoj završnici utakmice Barcelona je tricom imala plus šest (86:80) i tu je priči bio kraj.

Barcelona ima 15 pobjeda i 6 poraza te dijeli s CSKA treće mjesto. Drugi Real Madrid ima pet poraza, a vodeći Anadolu Efes tri poraza. U petak je Real Madrid domaćin Anadol Efesu, a taj ogled u Madridu sudi Dubrovčanin Sreten Radović.

Maccabi je poražen u Muchenu od Bayerna te je peti sa 14 pobjeda i 7 poraza...

U 22. kolu, 30. siječnja, Barcelona dočekuje Zenit.
19. travanj 2024 08:10