KošarkaEUROLIGA

Dvojica Dubrovčana skupa na parketu, i obojica glavni u dvoboju Unicsa i Žalgirisa u Kazanu

17. prosinca 2021. - 18:48

Početak nije bio dobar za Unics, koji nikako nije uspijevao pobjeći Žalgirisu u svom domu. Jure Zdovc, trener gostiju, imao je više razloga za zadovoljstvo od trenera domaćih, Velimira Perasovića. U tim trenucima 'šutio' je Mario Hezonja, ali tko je promislio kako će njegov niz odličnih igara biti prekinut, a kad njega ne ide, kako Unics možda neće ostvariti novu pobjedu, pogriješio je.

Istina, Unics se odvojio tek u posljednjoj četvrtini, koju je otvorio s 10:0. Na kraju treće četvrtine bilo je izjednačeno – 42:42. Ali, na kraju pobjeda, 66:53, treća pobjeda u nizu, sedma u zadnjih osam kola, ukupno deseta u šesnaest kola.

Mario Hezonja opet prvo ime Unicsa

Hezonja prvi strijelac utakmice (20 koševa), drugi skakač Unicsa (6 skokova), plus blokada, a valorizacija 21. Naravno, opet nitko bolji od njega. MVP utakmice.

Na parketu dvorane u Kazanu bila su istovremeno dvojica Dubrovčana. I drugi, Sreten Radović, bio je također glavni (sudac).

18. travanj 2024 10:11