KošarkaBITKA ZA PREMIJER LIGU

Dubrovnik kući pjevajući, ‘poklonio‘ je domaćinu dvije serije u prvih 15 minuta, kad se zbroji napravio je 21:0, te ostao u igri za finale

22. travnja 2022. - 19:43

PALA JE I SOKOLANA

Ribola Kaštela – Dubrovnik 60:85

KAŠTEL SUĆURAC Dvorana 'Sokolana'. Suci: Josip Jurčević, Ante Bralić i Frane Lovrić. Opunomoćenik: Mari Meštrov.

RIBOLA KAŠTELA: Vidović (3), Sanader, Klepo (10), Murko, Rašetina, Delaš (11), Markota (5), Krešić (10), Perkušić (6), Svalina (14), Elez (1). Trener: Damir Rančić.

DUBROVNIK: J. Vujičić (2), Došen (5), Klarić, Šimović (13), Dubelj (21), Raguž (3), Zadro (2), Vodopija (16), F. Vujičić (15), Vrkić (6), Belikov (2). Trener: Ivan Perinčić.

Četvrtine: 16:18, 12:28, 21:17, 11:22

Pljesak za Dubrovnik, koji je u utakmici biti ili ne biti, 'preživio' te nastavlja borbu za drugo mjesto, posljednje koje ga ostavlja u igri za plasmanom u veći rang. Momčad trenera Ivana Perinčića je ostavila domaćina, Ribola Kaštelu, na samo 60 koševa.

Nakon četiri minute igre Ribola Kaštela je imala plus pet (11:6), u iduće tri minute 10:0 Dubrovnika. Domaćin je izjednačio na 16:16 nakon čega je Dubrovnik napravio 11:0, imao nakon 3 minute i 2 sekunde igre u drugoj četvrtini vodstvo 27:16.

Pljesak zaslužuje Dubrovnik za cijelu drugu četvrtinu, koju je dobio sa 16 koševa razlike (28:12). Petar Dubelj, koji je predvodio Dubrovnik, pogodio je u drugih deset minuta igre dvije trice, a po jednu Filip Vujičić, Vlaho Raguž i Filip Šimović. Pod koševima su bez greške bili Ivan Vodopija i Domagoj Vrkić.

Dubrovnik, koji nije dozvolio domaćinu da se približi, non stop je u nastavku utakmice bila dvoznamenkasta razlika, utakmicu je zaključio s još jednom, trećom dvoznamenkastom serijom, s 10:0 otišao do konačnih plus 25, najveće prednosti. Uspjeh je ostvario bez u napadu raspoloženog Ukrajinca Oleksandra Belikova, koji je pogodio jedan od osam šuteva iz igre.

Brojke Dubelja, Vodopije, Šimovića i Filipa Vujičića su bile najbolje. Dubelj je bio prvi strijelac (21 koš), imao najviše asistencija (9), zatim 7 skokova i 3 ukradene lopte, Šimović je bio prvi skakač Dubrovnika (8), pogodio je 5 od 7 šuteva iz igre, Vodopija je ubacio 6 od 8 šuteva iz igre, imao 4 skoka, a Filip Vujičić uz 15 koševa u pobjedu ugradio 2 skoka i 4 asistencije...

Dobio je Dubrovnik zračnu bitku, imao deset asistencija više, manje grešaka, te je ostvario prvu pobjedu kod Ribola Kaštela te protiv nje ove sezone ima 3:1 (dobio je oba ogleda u Gospinom polju).

U zadnja dva kola Dubrovnik prvo dočekuje lidera, Dinamo, a zatim je gost Bosca, najvećeg suparnika u borbi za drugo mjesto...

SEMAFOR

Raspored 8. kola, subota, 23. travnja,  Zagreb: Dinamo - Hermes Analitica, ponedjeljak, 25. travnja, Omiš: Omiš Čagalj Tours - Bosco.

Poredak: 1. Dinamo Zagreb 23/6, 2. Dubrovnik (utakmica više) 21/9, 3. Bosco 21/8, 4. Hermes Analitica 20/9, 5. Ribola Kaštela (utakmica više) 19/11, 6. Omiš Čagalj Tours 15/14.

Raspored do kraja, 9. kolo, subota, 30. travnja, Kaštela: Ribola Kaštela - Omiš Čagalj Tours, Dubrovnik: Dubrovnik - Dinamo, Zagreb: Hermes Analitica - Bosco, 10. kolo, srijeda, 4. svibnja, Omiš: Omiš Čagalj Tours - Hermes Analitica, Zagreb: Bosco - Dubrovnik, Zagreb: Dinamo - Ribola Kaštela.

25. travanj 2024 06:45