KošarkaEUROLIGA

Dubrovčanin Sreten Radović sudio derbi o kojem priča cijela Europa jer je veliki Real Madrid u njemu rušio svoje negativne rekorde

8. veljače 2022. - 22:12
Sreten Radović i Rudy Fernandez, legenda Real Madrida. Bilo je ovo 14. prosinca 2017. godine u Madridu kad je gost bila BarcelonaTonči Vlašić

Sreten Radović je bio glavni sudac ogleda u Istanbulu između Fenerbahčea i Real Madrida. Pamtit će se ogled. Fenerbahče je bio uspješniji sa 66:51, te je prekinut niz Real Madrida od devet uzastopnih euroligaških pobjeda. Kraljevski klub ostvario je negativan napadački rekord. Osam koševa u prvoj, devet u drugoj četvrtini, samo 17 koševa u prvom poluvremenu...

Zatim, Real Madrid je poveo s 8:2, ali do kraja prve četvrtine, u preostalih 8 minuta i 14 sekundi, nije postigao niti jedan koš. Fenerbahče je napravio 17:0. Plus, do jučer su 23 koša bila najlošiji Realov rezultat u prvom poluvremenu, i to se dogodilo u sezoni 2004./05. protiv zagrebačke Cibone, a sad šest koševa manje.

Na kraju, da nije Juan Núñez 16 sekundi prije kraja pogodio tricu, Real bi oborio još jedan negativan rekord. Ovako je to i dalje 49 postignutih koševa u porazu kod Charleroija 2010. godine. Međutim, u toj utakmici je u svakoj četvrtini imao dvoznamenkasti učinak u napadu.

17. travanj 2024 10:01