KošarkaEUROCUP |

DUBROVČANIN OKRENUO PARTIZAN Ante Tomić sjajno otvorio utakmicu, a na kraju počeo seriju s kojom je Joventut otišao do pobjede

30. rujna 2020. - 23:32
Partizan je poveo 3 minute i 50 prije kraja s 82:79 u olimpijskoj dvorani u Badaloni. Dvije minute i 14 do kraja Ante Tomić je počeo seriju domaćina od 6:0 te Joventut pobjeđuje 85:82 na startu nove sezone Eurocupa u derbiju skupine 'A', ogledu dva bivša prvaka Europe, i dva sastava koja su bila jedan kontra drugog u istanbulskom finalu 1992. godine kad je beogradski klub tricom Aleksandra Đorđevića sa zvukom sirene izborio pobjedu 71:70.

Ogled u Eurocupu, drugom po važnosti europskom klupskom natjecanju, Joventut, koji je bio prvak Europe 1994. godine (dobio Olympiacos u Tel Avivu 59:57), utakmicu je otvorio predvođen Tomićem sa 7:0 i 11:2 (šest koševa Dubrovčanina), imao 21:14 nakon čega je doživio 0:11 te je Partizan već na početku druge četvrtine preuzeo vodstvo. U drugoj četvrtini je imao plus deset 10 (38:48), u trećoj četvrtini i 15 razlike (46:61), ali i na početku posljednje četvrtine i dalje dvoznamenkastu prednost (63:73). Tad Tomić i ekipa rade 9:0. Ipak, nije ispustio Partizan vodstvo. Imao je plus pet (74:79), te vodio sve do spomenutih 82:79, ali nakon toga nije više ubacio niti jedan koš, a šutirao je u toj završnici pet puta, te se na tribinama radovalo skupa s igračima oko 1300 navijača domaćih (toliko je bilo dozvoljeno, dvorana prima deset puta više)...

Tomić je nakon jedanaest sezona Eurolige, tri u dresu Real Madrida, te osam igrajući za Barcelonu, po prvi put zaigrao u Eurocupu. Debi je na kraju bio uspješan. Protiv Partizana je na parketu proveo 27 minuta. Postigao je 10 koševa, pogodio 4 od 9 šuteva iz igre, te oba slobodna bacanja. Imao 6 skokova, te tri asistencije. Najviše je ubacio – 18 – Pau Ribas, po 14 Nenad Dimitrijević i Conor Morgan, a dvoznamenkasti je još bio i Vladimir Brodziansky.

Ove srijede odigrane su i dvije preostale utakmice 1. kola skupine 'A' (Bahcesehir Istanbul – JL Bourg en Bresse 82:99, te Umana Reyer Venezia – Unics Kazan 85:78). U 2. kolu Joventut je gost 7. listopada francuskog JL Bourga.
20. travanj 2024 11:27