KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

DRUGA POBJEDA DUBROVNIKA Petar Dubelj pogodio 16 od 17 slobodnih bacanja

27. listopada 2019. - 20:46
Dubrovnik je savladao Bosco u Gospinom polju s 83:77 te u trećem nastupu ove sezone, inače utakmici 4. kola Prve hrvatske lige, stigao do svoje druge pobjede. Prvu je ostvario u 2. kolu kad je savladao kod kuće Universitas, a potom je poražen kod Samobora. Još ga čeka obveza iz 1. kola koju ima odigrati kod kuće protiv Ribola Kaštela.

Petar Dubelj je opet bio prvo ime Dubrovnika. Postigao je 28 koševa. Utakmicu protiv Bosca pamtit će po činjenici da je šutirao čak 17 slobodnih bacanja – pogodio je 16. Plus, uspjehu je pridonio s 3 skoka, 3 asistencije, 3 ukradene lopte i blokadom. Još tri košarkaša Dubrovnika su imala dvoznamenkasti učinak u napadu: Nikola Došen 14 koševa (3 skoka, 5 asistencija, 2 ukradene lopte), Ivan Vodopija 12 (9 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene lopte) i Toni Mustapić 11 (3 skoka i 3 asistencije), Niko Stasjuk je postigao 8 koševa, Vlaho Raguž 6  koševa (7 skokova), a Ivan Perković 4 koša (3 skoka, 2 asistencije). Igrali su još Antonio Petrović i Petar Koprivica, a u sastavu trenera Željka Vreće bili su još Karlo Kalafatović i Jakov Vujičić.

Bosco je dobio prvu četvrtinu s 20:13, a Dubrovnik drugu s 26:10 te je domaćin na poluvremenu imao 9 koševa viška. Bosco je zadnju prednost imao četiri minute prije kraja druge četvrtine (26:25). Nakon toga Dubrovnik nije ispuštao prednost...

Jazine Arbanasi i Samobor imaju po 4/0, Ribola Kaštela 3/0, Pula 1981. i Omiš po 2/2, Dubrovnik 2/1, Sesvete, Universitas, Cedevita junior, Bosco, Rudeš i Zapruđe po 1/3.

U 5. kolu Dubrovnik je 2. studenog gost Pule 1981.
19. travanj 2024 02:41