KošarkaBITKA ZA PREMIJER LIGU

Dinamo zaustavio niz Dubrovnika, ali i doznao tko mu je najveći konkurent za izravan plasman u najveći rang!

2. travnja 2022. - 18:20

Dinamo - Dubrovnik 91:87

ZAGREB Dvorana 'Dražen Petrović'. Gledatelja 200. Suci: Nikola Perlić, Antun Toni Reić i Ivan Šverko. Opunomoćenik: Zoran Lojdl.

DINAMO: Jablan, Garafolić (6), Anzulović (6), Kraljić, Cvitanović (2), Nakić-Vujnović (5), Klepo (10), Kujundžić, Bušić, Škara (22), Ušić (21), Markota (17). Trener: Mario Štirjan.

DUBROVNIK: Došen (7), Klarić, Šimović (2), Dubelj (19), Andabaka (11), Raguž, Zadro, Vodopija (9), F. Vujičić (17), Vrkić (9), McCarthur, Belikov (12). Trener: Ivan Perinčić.

Četvrtine: 20:17, 23:22, 27:26, 21:22

Dubrovnik je izgledao bolje, njegova igra je imala i glavu i rep, a Dinamo se oslonio na pojedince, kvalitetnije – to je u najkraćim crtama ocjena super zanimljivog derbija Lige za pobjednika Prve hrvatske lige, drugog ranga, koji je u Domu Dražena Petrovića pripao u neizvjesnoj završnici domaćinu.

Dinamo je bio bolji s 91:87, te je učvrstio prednost. Ima tri pobjede više od Dubrovnika, koji je prvi pratitelj. Damir Markota, David Ušić i Josip Škara, njih trojica su bila najbolja u redovima Dinama, koji je gotovo osigurao 'jedinicu', dok će Dubrovnik nastaviti borbu za drugo, posljednje mjesto koje ga ostavlja u igri za većim rangom.

Dva najbolja sastava drugog kruga će na kraju igrati finale. Pobjednik tog finala će izravno u najveći rang, HT Premijer ligu, a poraženi u finalu razigravati s predzadnjim iz najvećeg ranga.

Dinamo je u prvoj četvrtini poveo 2:0, potom lovio Dubrovnik, te ga serijom 6:0 preskočio (20:17 prva četvrtina). Nakon toga je domaćin nastojao pobjeći, imao najveću prednost (40:31), ali je Dubrovnik smanjio do odlaska na odmor (43:39 za Dinamo). Dubrovnik je poveo u nastavku (45:47), imao je vodstvo i u posljednjoj četvrtini (72:73). Potom (opet) 6:0 domaćina, koji je imao plus šest tri minute prije kraja (83:77).

Dubrovnik je potom napravio 5:0, Dubrovnik je na minuti pol do kraja bio na minus jedan (85:84), nije ušla u idućem napadu trica Nikole Došena za izjednačenje na 87:87, nije na drugoj strani ni trica Škare za 90:84. Filip Vujičić je pogodio 17 sekundi do kraja za minus jedan (87:86), Ušić 13 sekundi do kraja pogodio za 89:86, ali nije i dodatno bacanje. Dinamo je odmah napravio prekršaj na Vujičiću, koji je bio uspješan u skoku, a koji je pogodio prvo, promašio drugo bacanje, međutim, nije uspio Dubrovnik doći do lopte i napada za pobjedu. Oleksandr Belikov je napravio prekršaj na Markoti, koji je 5 sekundi do kraja pogodio oba bacanja, i tu je bio kraj (91:87).

Dubrovnik je zaustavljen nakon osam pobjeda u nizu, ali je pokazao protiv Dinama kako bi mu baš on trebao biti suparnik u finalu, konkurent za izravan plasman u najveći rang.

U 5. kolu Lige za pobjednika Dubrovnik iduću subotu, 9. travnja, dočekuje Bosco, koji ima utakmicu manje, te također sedam poraza.

SEMAFOR

Poredak: 1. Dinamo 22/4, 2. Dubrovnik 19/7, 3. Bosco 18/7, 4. Hermes Analitica 17/8, 5. Ribola Kaštela 17/8, 6. Omiš 14/11

U 5. kolu, u subotu, 9. travnja, Dubrovnik dočekuje Bosco. Prva dva sastava nakon Lige za pobjednika, ukupno deset kola, igraju finale za pobjednika drugog razreda. Uspješniji će izravno u najveći rang, HT Premijer ligu, dok će poraženi u razigravanje s predzadnjim iz najvećeg ranga.

24. travanj 2024 01:42