KošarkaDERBI KOŠARKAŠICA |

BRAVO Ragusa (opet) dobila aktualne prvakinje, nanizala 30. prvenstvenih pobjeda, te 701 dan ne zna za poraz u prvenstvu!!!

14. veljače 2021. - 16:38

Ragusa je dobila i derbi kola, svladala sa 64:54 aktualne prvakinje, Medveščak, te se i dalje može pohvaliti kako je jedina naša ekipa koja je ove sezone dobila sve utakmice. Svih deset u južnoj skupini, te sad obje na startu Lige za prvaka.

I opet će u Gospinom polju 'zatrpati' sve s brojkama, koje su sjajne: ovo je 30. prvenstvena pobjeda u nizu dubrovačkih košarkašica, koje su 701 dan bez poraza u prvenstvu! Zadnjeg su doživjele 16. ožujka 2019. godine kad su u Zagrebu izgubile od Trešnjevke. Zatim, računajući oba domaća natjecanja, Ragusa ne zna za poraz od 5. travnja 2019. godine i kup utakmice kad je u Puli, u polufinalu završnog turnira Kupa 'Ružice Meglaj Rimac', izgubila upravo od Medveščaka.

Prošle sezone, koja nije odigrana do kraja, Ragusa je dobila Medveščak u Zagrebu. Sad i ovaj prvi ogled u (n)ovoj sezoni u Gospinom polju.

Košarkašice Medveščaka uoči derbija foto: Tonči Vlašić
Košarkašice Raguse uoči derbija foto: Tonči Vlašić

Medveščak je otvorio utakmicu tricom svoje kapetanice. Pogodila je Ana Petrak. Odgovorile su Iva Todorić i Romana Stojanović za prvo vodstvo Raguse (4:3) nakon čega je Lea Hajdin pogodila za 5:4 prednost Medveščaka. Zatim je Todorić nanizala osam koševa od čega dvije trice, te je primorala trenera Medveščaka Viktora Kovača da zatreži nakon četiri minute igre minutu dogovora.

Ragusa je dominirala pod oba koša - 50 skokova od čega 20 napadačkih foto: Tonči Vlašić

Prvu četvrtinu zaključila je Todorić za 21:18 Raguse. Todorić je počela drugu četvrtinu (23:18), te je i zaključila (42:28). Ubacila je u prvom poluvremenu 18 koševa, pogodila 8 od 12 šuteva iz igre, te tome dodala 7 skokova i 2 asistencije. Pratila je Romana Stojanović s 13 koševa, 5 skokova i 2 osvojene lopte. Još su pogađale Carmen Miloglav i Josipa Silov (obje po 4 koša), Ana Vrsaljko (2) te Ivona Matić (1).

U nastavku nije išlo Ragusu u napadu, ali je dominirala pod oba koša. Napadačkim skokom, čak 20, 'ubila' je svaku nadu Medveščaka u uspjeh. Iskoristila je tu svoju prednost. Njezina pobjeda je zaslužena.

Iva Todorić na kraju uz 22 koša i 16 skokova te 4 asistencije, a 'double double' je ostvarila i Romana Stojanović (10 skokova uz 17 koševa)...

Iva Todorić - sjajna protiv svog bivšeg kluba - bila je prvi strijelac i skakač utakmice (22 koša i 16 skokova) foto: Tonči Vlašić
Odlična protiv Medveščaka - Romana Stojanović, košarkašica Raguse foto: Tonči Vlašić
Carmen Miloglav je dirigirala napadom Raguse - 5 koševa, 6 asistencija, 3 osvojene lopte, 3 skoka... foto: Tonči Vlašić

LIGA ZA PRVAKA, 2. KOLO Ragusa – Medveščak 64:54

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Roko Hordov (Zadar), Denis Bajramović (Dubrovnik) i Jelena Šakić (Split).

RAGUSA: Pocrnjić, Stojanović (17), Čagalj, Miloglav (5), Matić (6), Beletić, Todorić (22), Vrsaljko (7), Majstorović, Putica, Ivanišević, Silov (7). Trenerica: Cvetana Matić.

MEDVEŠČAK: Petrak (17), Tepeš (2), Skorić, Hajdin (19), Jakovljević, Strize (9), Mandić (2), Mrdalj (3), Nimac (2), Uzelac. Trener: Viktor Kovač.

Ćetvrtine: 21:18, 21:10, 11:9, 11:17.

1. Ragusa 2/0, 2. Trešnjevka 1/1, 3. Mursa 1/0, 4. Šibeniki 1/0, 5. Medveščak 0/2, Pula 0/2.

U 3. kolu Ragusa je gost Murse, a nakon toga i Šibenika. U 5. kolu u Gospino polje dolazi Trešnjevka.

Čestitale su jedna drugoj igračice Raguse nakon pobjede protiv Medveščaka foto: Tonči Vlašić

Ragusa ne zna više od 700 dana za poraz u prvenstvu - točno 701, a toj brojci se ne nadzire kraj foto: Tonči Vlašić
20. travanj 2024 06:24