VaterpoloVATERPOLSKI KLUB JUG CROATIA OSIGURANJE

JUGOVI DEBITANTI U PRVOJ MOMČADI Ivan Jurišić, Boris Ivaniš, Hrvoje Zvono, Leo Cukrov i Roberto Radić

Piše i snimio: Tonči Vlašić
3. prosinca 2017. - 00:18

Utakmicu s Medveščakom u 4. kolu kvalifikacijskog turnira Kupa Hrvatske, u subotu, 2. prosinca 2017., posebno će pamtiti Boris Ivaniš, Hrvoje Zvono i Ivan Jurišić. Prvi put su zaigrali za prvu momčad Jug Croatia osiguranja. Ivaniš i Zvono su u igru ušli nakon što je Xavi Garcia pogodio za 9:0, bilo je to 5:07 prije kraja druge četvrtine, a Jurišić je bio među vratnicama posljednje dvije četvrtine.

Ivaniš je bio strijelac za 10:0. Pogodio je 3:57 prije kraja druge četvrtine. Jurišić je obranio prvi udarac. Na kraju je imao tri obrane. Zvono je pogodio 1:06 prije kraja treće četvrtine (14:2). Ivaniš je drugi put mrežu Medveščaka zatresao 3:05 prije kraja utakmice za 17:4. Jurišić, koji je najmlađi od trojice debitanata protiv Medveščaka (rođen je 28. kolovoza 2003. godine), imao je kapicu s brojem 13. Ivaniš, rođen 6. veljače 2001. godine, nastupio je u kapici s brojem 3, a Zvono, koji je rođen 31. siječnja 2003. godine, u kapici s brojem 8.

Dan prije, u petak, 1. prosinca, debi za prvu momčad Juga imali su Leo Cukrov i Roberto Radić. Zaigrali su protiv Jadrana iz Kostrene. Cukrov je nosio kapicu s broj 4., a Radić kapicu s brojem 10. Radić je debi okrunio sa čak 3 pogotka. Pogađao je za 13:3, 17:4 iz peterca te za 20:5. Cukrov je rođen 13. veljače 2002, godine, a Radić 26. veljače 2003. godine. Svih pet debitanata se na kraju radovalo pobjedi. Jugaši su Jadran iz Kostrene u 1. kolu kvalifikacijskog turnira Kupa Hrvatske dobili s 21:5, a Medveščaka u 4. kolu s 19:4.

Sva petorica mladih Jugaša, Jurišič, Ivaniš, Zvono, Cukrov i Radić, nizali su uspjehe u svom uzrastu, osvajali na završnim turnirima prvenstva i kupa ne samo medalje, već i laskave naslove za najboljeg igrača, strijelca odnosno vratara. I ne samo jednom, već više puta.

19. travanj 2024 22:32